Azerbaycan Halkının Türkiye ile Bütünleşmesinin Öz Sevinci

İzlediğim videolar içinde, Özbay Tv’de İlhan Özbay tarafından çok özel, çok güzel hazırlanmış 3-4 adet video vardı ki, Azerbaycan halkının Türkiye ile bütünleşmesinin öz sevinci o videolar içindeydi. Onbinlerce Azerbaycan halkının sokaklara dökülmesi, hepsinin elinde Azerbaycan ve Türk bayraklarının dalgalanması, 7’den 70’e Bozkurt işareti yapanlar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını, […]
Dünya - 23 Eylül 2022 17:15 A A
İzlediğim videolar içinde, Özbay Tv’de İlhan Özbay tarafından çok özel, çok güzel hazırlanmış 3-4 adet video vardı ki, Azerbaycan halkının Türkiye ile bütünleşmesinin öz sevinci o videolar içindeydi.
Onbinlerce Azerbaycan halkının sokaklara dökülmesi, hepsinin elinde Azerbaycan ve Türk bayraklarının dalgalanması, 7’den 70’e Bozkurt işareti yapanlar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını, minnetlerini sunanlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli şahsında her daim Azerbaycan’ın milli davasının yanında Ülkücülere teşekkür edenler, dudaklarda milli marşlar, dillerde “Ayrılar mı könül candan? Azerbaycan, Azerbaycan” şiirleri…
İzleyip de duygulanmamak, gururlanmamak mümkün değil… İzle, gör ve yaşa…
Hele 9-10 yaşındaki Azerbaycan balasının Azerbaycan ve Türk askerlerinin geçit töreninde kameralara söylediği “Bu kadar lan… Noldu lan Paşinyan? Vermiyordunuz. Bozkurt’un sayesinde bittiniz lan” sözleri var ki, onu mimikleriyle, el işaretleriyle izlemenizi muhakkak öneririm. Yok, böyle bir tatlılık, yok böyle bir şirinlik, yok böyle inanmışlık… O çocuktaki milli ruh ve şuur keşke herkeste olsa…
Karabağ’ın işgalden kurtarılmasında Türkiye’nin maddi ve manevi desteği Azerbaycan’da varolan Türkiye sevgisini kat kat artırmış… Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Türkiye bu süreçte her manada Azerbaycan’ın yanında yer aldı. Türkiye’deki milli güvenlik tehlikesi olan CHP bu durumu “Maalesef Türkiye Azerbaycan’a yardım etti” şeklinde alçakça yorumlasa da dünyanın gördüğü, bildiği gerçek budur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan “Karabağ, Azerbaycan kadar bizim de meselemizdir” demiş ve sonuna kadar bunun arkasında durmuştur. O yüzden Azerbaycan’da her ağzını açan Türk, Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini, şükranlarını sunmaktadır. Erdoğan hakkında Azerbaycan halkının açtığı pankartlar kardeşliğin en üst düzeye geldiğinin kanıtı durumundadır. Cumhur İttifakı’nın milli kodları Azerbaycan’da Türklük bağlarını çelikten halatla örmektedir. Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğinin güçlü bağları aradaki işbirliğini nasıl güçlendirdiyse Türk dünyasının her devletinin de öyle olması en büyük temennimizdir.
Türkiye-Azerbaycan işgalden kurtarılan Karabağ’ın sevincini yaşarken, Azerbaycanlılar topraklarına dönüş hazırlığı yaparken Ermenistan yine ateşkesi bozuyor ve yine çok kaşındığını gösteriyor. Ama artık bu kardeşliğin gücü her daim Ermenileri ezmeye muktedir durumdadır.
Bahsettiğim videoları sizlerde izlerseniz bu duyguyu, bu düşünceyi çok iyi göreceksiniz. Milli duygularınızın coşması ve verilen milli mücadeleyi görmeniz için hepinize önerdiğim ve benzeri videoları tavsiye ediyorum.
Yaşasın Türkiye, yaşasın Azerbaycan…
Bu haber 206 kez okundu.
Dünya - 17:15 A A
BENZER HABERLER