AHİ ÇARŞISI EMEK PAZARINDA EKİCİOĞLUNA TEŞEKKÜR ETTİLER

Kırşehir’de 9 emekli öğretmen, Belediye tarafından kendilerine tahsis edilen işyerinde yaptıkları gözlemeleri satarak, üniversitede okuyan 70 öğrencinin eğitimine destek oluyor. Yazın çalışarak kazandıklarını kışın öğrencilere burs olarak vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten emekli öğretmenler , ömürleri yettiğince bu işi devam edeceklerini vurguladı. “Yazın burada arkadaşlarla beraber çalışıyoruz. Dernekte yönetim kurulu üyesi olarak 9 kişi bu işi […]
Güncel - 24 Haziran 2024 14:57 A A
Kırşehir’de 9 emekli öğretmen, Belediye tarafından kendilerine tahsis edilen işyerinde yaptıkları gözlemeleri satarak, üniversitede okuyan 70 öğrencinin eğitimine destek oluyor.
Yazın çalışarak kazandıklarını kışın öğrencilere burs olarak vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten emekli öğretmenler , ömürleri yettiğince bu işi devam edeceklerini vurguladı.
“Yazın burada arkadaşlarla beraber çalışıyoruz. Dernekte yönetim kurulu üyesi olarak 9 kişi bu işi yapıyoruz.
Hepimiz emekli öğretmeniz. Sırayla çalışarak bu işleri yürütüyoruz. Gözlemenin yanı sıra börek, çeşitli gıdalar, yöresel yemekler de var. Bunların geliri ile de üniversite öğrencilerine burs veriyoruz. Şu an 70 öğrencimiz var burs alan. Öğrencilerin hesaplarına her ay bankadan paralarını düzenli olarak yatırıyoruz. Burslar eğitim öğretimin olduğu 8 ay boyunca devam ediyor.”
Tabiki burdan yer tahsisinde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğluna çok teşekkür ediyoruz,Yine destek veren hayır sever iş adamlarımıza ayrı ayrı herkese binlerce teşekkür ediyoruz,
Kırşehir Medya Türk haber sitesi 26 Mayıs’ta
Enler ödül Gecesinde özveriyle çalışan 9 Emekli öğretmen adına ödül takdim edildi,
Bu haber 62 kez okundu.
Güncel - 14:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.