Kırşehir’de Yoğun Kar Yağışı

Kırşehir’de dün gece başlayan yoğun kar yağışı tüm kenti etkisi altın aldı. Yağış nedeniyle, binaların çatıları ve araziler kısa sürede beyaz örtüyle kaplandı. Sabaha kadar süren kar en çok çocukları sevindirdi. Kırşehir’de, kar nedeniyle eğitim öğretime bugün ara verildi. Kırşehir Valisi İbrahim Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte yoğun kar yağışının devam ettiğini belirterek, 13 […]
Genel - 13 Şubat 2020 13:30 A A

Kırşehir’de dün gece başlayan yoğun kar yağışı tüm kenti etkisi altın aldı. Yağış nedeniyle, binaların çatıları ve araziler kısa sürede beyaz örtüyle kaplandı. Sabaha kadar süren kar en çok çocukları sevindirdi.

Kırşehir’de, kar nedeniyle eğitim öğretime bugün ara verildi.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte yoğun kar yağışının devam ettiğini belirterek, 13 Şubat Perşembe günü il genelinde eğitime bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Akın, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağını kaydetti.

KAMAN BELEDİYESİ

Kaman Belediyesi ekiplerimiz kar yağışının yoğun olduğu yerlerde yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor,buz tutan yerlerde tuzlama yapılıyor.

YOĞUN KAR TRAFİK KAZALARINI DA BERABERİNDE GETİRDİ.

Mucur’da geceden beri yağan kar yağışı nedeniyle Mucur Ankara Kayseri yolunda araçlar devrildi, yolda buzlanmanın olduğu yerler tespit edilip karayolları ekiplerince buzlanan yerlere tuzlama çalışmaları yapılıyor. Sürücülerin çok dikkatli olmaları araçlarında çekme halatı ve zincir bulundurmaları gerekmektedir.

Bu haber 733 kez okundu.
Genel - 13:30 A A
BENZER HABERLER