Osmaniye’de Yapımı Süren Devlet Bey Konağı Tamamlandı

OSMANİYE’DE YAPIMI SÜREN DEVLET BEY KONAĞI TAMAMLANDI. Osmaniye Alibeyli Mahallesi İstasyon Caddesi’nde, Milliyetçi Hareket partisi Devlet Bahçeli’nin doğduğu evin yerine yapıldığı öğrenilen konağın inşaatı, 3 Mayıs 2020 günü itibarıyla sona erdi. Kentte hala akrabalarının yaşadığı bilinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Osmaniye’yi ziyareti sırasında bu konakta kalması bekleniyor. Üç katlı olarak inşa edilen Osmaniye Devlet […]
Genel - 7 Mayıs 2020 16:18 A A

OSMANİYE’DE YAPIMI SÜREN DEVLET BEY KONAĞI TAMAMLANDI.
Osmaniye Alibeyli Mahallesi İstasyon Caddesi’nde, Milliyetçi Hareket partisi Devlet Bahçeli’nin doğduğu evin yerine yapıldığı öğrenilen konağın inşaatı, 3 Mayıs 2020 günü itibarıyla sona erdi.

Kentte hala akrabalarının yaşadığı bilinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Osmaniye’yi ziyareti sırasında bu konakta kalması bekleniyor.

Üç katlı olarak inşa edilen Osmaniye Devlet Bey Konağı Çukurova yöresinin karakteristiğini yansıtıyor. Konağın cumbalı yapısı, ahşap giriş kapısı ve kepenkleriyle Selçuklu-Osmanlı mimarisinin geleneksel özelliklerini de taşıyor. Konağın ön cephesinde, merdivenlerle çıkılan giriş kısmının iki yanında birer bozkurt heykeli bulunuyor. Konağın arka bahçesinde de gösterişli ve geniş bir çardak yer alıyor.

Bu haber 582 kez okundu.
Genel - 16:18 A A
BENZER HABERLER