Türk Profesör Aşının Hazır Olacağı Tarihi Açıkladı

Aşı çalışmaları için 45 günlük karantinaya girmişti! Türk profesör aşının hazır olacağı tarihi açıkladı Koronavirüs aşı çalışmaları için 45 günlük karantinaya giren Prof. Dr. Ercüment Ovalı, aşının 23 Nisan’da hazır olacağını söyledi. Aşı çalışmaları için 45 günlük karantinaya girmişti! Türk profesör aşının hazır olacağı tarihi açıkladı Koronavirüse karşı aşı ve ilaç üretimi tüm dünyada hız […]
Gündem - 9 Nisan 2020 16:11 A A

Aşı çalışmaları için 45 günlük karantinaya girmişti!
Türk profesör aşının hazır olacağı tarihi açıkladı

Koronavirüs aşı çalışmaları için 45 günlük karantinaya giren Prof. Dr. Ercüment Ovalı, aşının 23 Nisan’da hazır olacağını söyledi.

Aşı çalışmaları için 45 günlük karantinaya girmişti! Türk profesör aşının hazır olacağı tarihi açıkladı
Koronavirüse karşı aşı ve ilaç üretimi tüm dünyada hız kazanırken, Türkiye’de de bu adımı atan bilim adamlarından biri Ercüment Ovalı oldu.

Koronavirüs tedavisinde klinik çalışmalarına Sağlık Bakanlığınca onay verilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yaptığı açıklamada, koronavirüs için kullanılacak ilacın bulunduğunu söyleyerek tarihini verdi.

“23 Nisan için sözleştik”
23 Nisan için tarih veren Ovalı’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“7 gün 16 saat laboratuarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı, şimdi kahramanlarım içeri giriyor. Kaldığım yerden onlar devam edecek. İlk ekip Yurtsever Bulut, Gözde, Recai, sonra sayıları kademeli olarak artacak. 23 Nisan için sözleştik….”

Bu haber 512 kez okundu.
Gündem - 16:11 A A
BENZER HABERLER