MUCURLU CİHAN YILDIZ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ

Resmi Gazete’de yer alan kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla atanan Cihan Yıldız’ın kariyer yolculuğu ve kişisel hayatı mercek altında.Cihan Yıldız, Türkiye’nin önemli hukuk ve idari mevkilerinde görev yapmış bir isim olarak, Teftiş Kurulu Başkanı olarak yeni görevine başlamıştır. Yıldız’ın bu görevdeki etkileri ve kariyer geçmişi, hukuk camiasında ve kamuoyunda merak konusu haline geldi. Cihan Yıldız, 1972 […]
Gündem - 29 Mayıs 2024 17:31 A A
Resmi Gazete’de yer alan kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla atanan Cihan Yıldız’ın kariyer yolculuğu ve kişisel hayatı mercek altında.Cihan Yıldız, Türkiye’nin önemli hukuk ve idari mevkilerinde görev yapmış bir isim olarak, Teftiş Kurulu Başkanı olarak yeni görevine başlamıştır. Yıldız’ın bu görevdeki etkileri ve kariyer geçmişi, hukuk camiasında ve kamuoyunda merak konusu haline geldi.
Cihan Yıldız, 1972 yılında Kırşehir’de doğdu. Eğitim hayatına Kırşehir’de başlayan Yıldız, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1991 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Hukuk alanındaki akademik ve profesyonel kariyerine devam eden Yıldız, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.Yıldız, hukuk alanındaki kariyerine avukatlık stajıyla başladı ve 1996 yılında bu süreci tamamladı. 1997-1999 yılları arasında Hâkimlik-Savcılık stajını da tamamlayarak, sırasıyla Düzce, Patnos ve Sarıveliler’de Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu. Adalet Müfettişliği ve Adalet Başmüfettişliği gibi önemli rollerde de görev yapan Yıldız, son olarak Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.Cihan Yıldız evli ve üç çocuk babasıdır. Aile hayatı ve mesleki başarılarıyla tanınan Yıldız, disiplinli çalışması ve adalet alanındaki derin bilgisiyle Kırşehir’i gururlandırıyor.
Kırşehir Medya Türk haber sitesi adına Hayırlı ve uğurlu olsun,
Bu haber 76 kez okundu.
Gündem - 17:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.