Sağlık Bakanı Koca Yüksek Risk Altındaki 4 İli Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana, Hatay, Mersin ve Samsun’un yüksek risk altında olduğunu açıkladı. Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu Valilerimiz, il Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla il toplantılarımızı tekrarladık. Sırasıyla Adana, Hatay, Mersin ve Samsun yüksek risk altında. Son haftada Adana’da vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. Hatay’da artış %125, yoğun […]
Gündem - 5 Aralık 2020 23:30 A A

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana, Hatay, Mersin ve Samsun’un yüksek risk altında olduğunu açıkladı.

Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu Valilerimiz, il Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla il toplantılarımızı tekrarladık. Sırasıyla Adana, Hatay, Mersin ve Samsun yüksek risk altında.

Son haftada Adana’da vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. Hatay’da artış %125, yoğun bakım doluluk oranı %86. Mersin’de artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. Samsun’da artış %35, yoğun bakım doluluk oranı %81. Kastamonu’da artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74.

Risk kapımızda. Alışkanlıklarımıza teslim olmayalım. Kısıtlamaları fırsata çevirelim. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Mücadele birlikte kazanılır.

Bu haber 1061 kez okundu.
Gündem - 23:30 A A
BENZER HABERLER