KURTULUŞ MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜN 19 MAYIS…

Ulu Önder Atatürk’ün Türk Milleti’nin istiklal mücadelesini bir araya getirmek, istikamet vermek üzere Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs 1919 tarihinden tam 102 yıl geçmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı. O meşalenin ışığı bir millete yol gösterdi. 19 Mayıs, Türk tarihinin en önemli dönüm […]
Güncel - 19 Mayıs 2021 12:25 A A
Ulu Önder Atatürk’ün Türk Milleti’nin istiklal mücadelesini bir araya getirmek, istikamet vermek üzere Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs 1919 tarihinden tam 102 yıl geçmiştir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı. O meşalenin ışığı bir millete yol gösterdi.
19 Mayıs, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Mustafa Kemal önderliğinde Türk milletinin yeniden silkinişinin ve ayağa kalkışının ilk kilometre taşı 19 Mayıs 1919’da konulmuştur.
Zor, meşakkatli ve uzun bir yolculuktan sonra bugün sahibi olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın medeni devletileri olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın medeni devletleri arasındaki yerini almıştır. Bu özellikleriyle en anlamlı milli günümüz, en büyük bayramlarımızdandır.
Etrafımız yine kuşatılmış, varlığımıza yine göz dikilmiş durumdadır. Şeytanı planlar yapılıyor, içimizdeki hainler organize edilip üzerimize salınıyor.
Kurtuluş önderimiz, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve muhterem annesine saldırmanın altında yatan, bu milleti köklerinden koparmak, ortak değerlerimizi yok etmek ve devletimizi tartışmalı hale getirmek için hazırlanmış kalleş bir plandan başka bir şey değildir.
Her zaman uyanık, her zaman dikkatli, her zaman cesur ve atak olmak zorundayız. 19 Mayıs ruhu hiç bir zaman eksilmemeli, tarihimizden ders alıp ileriye umut ve güvenle bakmalıyız.
Neresinden bakılırsa bakılsın, hep aynı yere geliyoruz. Kendimize güvenmek, milletimize inanmak ve güçlü olmak zorundayız. Birbirimize sarılmak ve milli ruhu canlı tutmak bir mecburiyettir.
Milli bayramlar her Türk için bir neşe ve sevinç kaynağı, bir onur ve gurur günüdür. Şehitlerimizi, bu coğrafyayı bize vatan yapan kahramanları hatırlamak ve yad etmektedir.
Türkiye’de milli bayramlar millete mal olmuştur ve hak ettiği değeri ve anlamı bulmuştur. Bizi biz yapan, bütün değerlere sahip çıkarak, aynı zamanda ülkeye, millete, devlete sahip çıkmaktır.
Bu vesile ile 19 Mayıs’ın yıldönümünde; Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sözde değil bu özde duygularla Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor; 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum. Gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum!
Zakir Tercan
MHP Edirne İl Başkanı
Bu haber 821 kez okundu.
Güncel - 12:25 A A
BENZER HABERLER