KIRŞEHİR AK PARTİ İL BAŞKANI SEHER ÜNSAL’DAN SOYKIRIM AÇIKLAMASI

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’ın Soykırım İle İlgili Basın Açıklaması Yaparak “ABD Başkanı Biden’ın 1915 yılında yaşanan olaylar hakkında tarihsel dayanaktan yoksun asılsız ve mesnetsiz iddiaları ile ilgili açıklamasını yok sayıyor ve şiddetle kınıyorum. Soykırım iddiası, ABD’nin kendi halini beyanıdır! Amerika, soykırım ve sömürge düzeni görmek istiyorsa önce kanlı tarihine ve geçmişine bakmalıdır. […]
Dünya - 25 Nisan 2021 18:45 A A
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’ın Soykırım İle İlgili Basın Açıklaması Yaparak
“ABD Başkanı Biden’ın 1915 yılında yaşanan olaylar hakkında tarihsel dayanaktan yoksun asılsız ve mesnetsiz iddiaları ile ilgili açıklamasını yok sayıyor ve şiddetle kınıyorum.
Soykırım iddiası, ABD’nin kendi halini beyanıdır! Amerika, soykırım ve sömürge düzeni görmek istiyorsa önce kanlı tarihine ve geçmişine bakmalıdır.
Türkiye’yi soykırım yapmakla itham eden Amerika;Vietnam’da 4 milyon, Kore’de 3 milyon, Kamboçya 1 milyon, Laos’ta 1 milyon, Afganistan’da 1.5 milyon, Irak’ta 1 milyon, Hiroşima ve Nagazaki’de 350 bin masum insanı ve 15 milyon Kızılderili’yi katletmiştir.
Terör örgütünün meclisteki uzantısı HDP’nin açıklaması da ülkemize karşı nefretin vatan hainliğinin kanıtıdır. Esas mesele HDP ile ortaklık yapan CHP’nin ve İYİ Parti’nin genel başkanlarının bu ulusal meselede sessiz kalmasıdır.
Her evden bir oy CHP’ye bir oy HDP’ye dediğiniz günleri unutmadık ey CHP!
Kirli ittifak ortağınızın Türkiye düşmanlığı devam ediyor. Maalesef oy uğruna HDP’nin ermeni soykırımı yalanına tek kelime dahi edemediniz. Bu alçaklığa sessiz kalanlar bunun hesabını sandıkta millete vereceklerdir.
Biz dünyanın en asil milletiyiz. Bizim alnımız ak başımız dik. Şanlı ecdadımızla gurur duyuyoruz.
Bir kez daha üzerine basa basa söylüyorum.
Bizim tarihimizde asla soykırım yoktur. Sözde soykırım meselesi, siyasi malzemeden başka bir şey değildir. Milyonlarca masumun katili olan ABD yönetiminin iftiraları yok hükmündedir ve asla kabul etmiyorum.
ABD Başkanının açıklamasında İstanbul için Constantinople demesi ayrı bir facia olmuştur. ABD Başkanı ve Türkiye’de ki dostları bilmelidir ki, İstanbul 1453 yılından beri Türk yurdudur. Ayasofya Camii’nin acısını atamayanların hezeyanlarına şahit oluyoruz.
Geçmişinden zerre miskal sıkıntısı olanlara da merhum Akif’in dizeleri ile seslenmek istiyorum.
“Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem
Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım!
Boğamasam da hiç olmazsa yanımdan kovarım” dedi
Bu haber 1388 kez okundu.
Dünya - 18:45 A A
BENZER HABERLER