İdlib’den acı haber! 4 şehit, 9 yaralı Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, İdlib’de 4 askerin şehit olduğunu, 9 askerin de yaralandığını açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan yoğun topçu atışı neticesinde 4 askerimizin şehit olduğunu, 1’i ağır 9 askerin de yaralandığını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler […]
Gündem - 3 Şubat 2020 11:48 A A

İdlib’den acı haber! 4 şehit, 9 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, İdlib’de 4 askerin şehit olduğunu, 9 askerin de yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan yoğun topçu atışı neticesinde 4 askerimizin şehit olduğunu, 1’i ağır 9 askerin de yaralandığını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İdlip’te çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1’i ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

“Gerekli karşılık verildi”
Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

Bu haber 508 kez okundu.
Gündem - 11:48 A A
BENZER HABERLER