“GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM! ”

Kırşehir Ak Parti İl Başkanı Seher ÜNSAL 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı yayınladı. “GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM! AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında; “Biz aileyi toplumun kilit taşı ve mayası olarak gören bir milletiz. Bundan dolayıdır ki aile kurumunu sağlam bir şekilde […]
Gündem - 8 Mart 2021 14:54 A A
Kırşehir Ak Parti İl Başkanı Seher ÜNSAL 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı yayınladı.
“GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM!
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında; “Biz aileyi toplumun kilit taşı ve mayası olarak gören bir milletiz. Bundan dolayıdır ki aile kurumunu sağlam bir şekilde ayakta tutmalıyız. Din, inanç, ahlak, edep, saygı ve sevgi gibi Bizi biz yapan değerler ailede öğrenilir. Aile bağları çözülmüş bir millet ayakta kalamaz.
Şeyh Edebali’nin de dediği gibi aileyi yaşatmadan ne devleti ne de milleti yaşatabiliriz.
Güçlü milletler güçlü ailelerden, güçlü aileler de güçlü kadınlardan oluşur.
Bizim kültür köklerimizde cinsiyet ayrımcılığı yoktur.
Kadını insan değil meta olarak gören, sırf cinsiyetinden dolayı zulmeden hiçbir toplumun geleceği aydınlık olamaz.
Cahiliye döneminde kızlarını diri diri toprağa gömen zihniyet Peygamber efendimizin gelmesi ile bırakın toprağa gömmeyi evinin baş tacı yapmıştır.
Bizim dinimiz cenneti annelerin ayakları altında derken kadının ne kadar önemli olduğunu zaten ortaya koymuştur.
Tarih boyunca, toplumun maddi-manevi ihtiyaçlarından tutun, vatan müdafaasına kadar, kadınlarımız üstün görevler yerine getirmiştir. Sadece Ahi Evran-ı Veli’nin eşi Fatma Bacı’nın Bacıyan-ı Rum teşkilatının varlığı bile, ilham almaya, bize güç vermeye yeter. Dünyanın sayılı zaferlerinden biri de İstiklal Harbidir, bu da kadınlarımızla omuz omuza kazanılmıştır.
Halide Onbaşılar
Şerife bacılar
Nene hatunlar ve daha niceleri
Kadının toplumdaki yerini gayet açık ortaya koymaktadır.”
Kültür ve medeniyet dünyamızda kadının her zaman sitayişle söz edilen yüksek bir konumun, her kelimenin özenle seçildiği bir saygınlığın ve her alanda hürmetle bezeli bir önceliğin adı olduğunu vurgulayan Ünsal, mesajında şunları kaydetti: “Nitekim bu bağlamda dilimize yerleşmiş ‘kadın eli değmiş’ tabiri, her zaman zarafet ve estetiğin, tekamül ve düzenin, olgunlaşma ve bereketin adı olmuştur.
Bu haber 616 kez okundu.
Gündem - 14:54 A A
BENZER HABERLER