CUMHURBAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ’Yİ UNUTMADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşiyor. Ak Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde Kırşehir, temsiliyeti, katılımı ve partinin MKYK’ sına isim yazdırmasıyla diğer kongrelere göre farkı hissettiriyor. ÜNSAL DİVAN KURULUNDA Kırşehir AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın bugün gerçekleşen büyük kongrede onlarca […]
Gündem - 25 Mart 2021 12:47 A A
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşiyor.
Ak Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde Kırşehir, temsiliyeti, katılımı ve partinin MKYK’ sına isim yazdırmasıyla diğer kongrelere göre farkı hissettiriyor.
ÜNSAL DİVAN KURULUNDA
Kırşehir AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın bugün gerçekleşen büyük kongrede onlarca il teşkilatı ve köklü siyasiler arasından Divan Kurulu üyeliğine seçilmesi Kırşehir’in diğer büyük kongrelere göre temsiliyetteki farkını üst düzey olarak ortaya koyduğu görüldü.
KIRŞEHİR’İ ANONS ETMESİYLE SALON COŞTU
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ” Ahi Evran’dan Neşet Ertaş’ a hep gülleri biter, Kırşehir hoş geldin ” sözleri ile Kırşehir’ selamlamasının ardından salonda bulunan Kırşehir Ak Parti ekibi ” 7 den 70 e aşığız sana Tayyip Erdoğan ” sloganı ile Erdoğana yanıt verdi. Diğer illerden gelen partililerin de slogana eşlik etmesiyle salonda büyük bir coşku yaşandı.
YASAR BAHÇECİ’YE MKYK ÜYELİĞİ
Günün ve kongrenin bir diğer önemli haberi ise Kırşehir önceki dönem Belediye Başkanı Yasar Bahçeci’ye kongrede Parti MKYK asil üyeliğine getirilmesi oldu. Buna göre Yaşar Bahçeci, Yalçın Akdoğan ve Zeyid Aslan ile birlikte partinin ana organlarından ” Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu” asil üye olarak görev yapacak
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 2023 Manifestosu’nu açıkladığı 7. Olağan Büyük Kongresi’nde verdiği mesajlar ise şöyle:
“MHP’YE VE BAHÇELİ’YE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”
“Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye Cumhur İttifakı’na büyük ve güçlü Türkiye yolunda bizimle birlikte yürüdükleri için tüm partililerim ve şahsım adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum.”
Milletimizin 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurduğu Cumhur İttifakı’nı, Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte seçimlerde mecliste devam ettirerek mücadelemiz genişlettik. Hangi partiden olursa olsun Cumhur İttifakı’na destek olan her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Türkiye’yi 2023 hedeflerine ardından da 2053 vizyonuna inşallah Cumhur İttifakıyla kavuşturacağız.”
“GEÇMİŞİN HAKKINI VERMEDEN GELECEĞİ İNŞAA EDEMEYİZ”
“Geçmişimizi hakkıyla bilmeden bugünün hakkını vermeden geleceği inşaa edemeyiz. Türkiye’nin bugün bulunduğu yer, şanlı tarihinin şerefli mirasıyla geleceği için belirlediği hedefleri arasındaki ince çizginin ortasıdır. Özellikle geleceğe ilişkin tasavvurlarımızı anlatırken geçmişten başlamamızın sebebi de budur.
Tek parti faşizminden, darbe ve vesayet cenderesine, bunların yol açtığı siyasi sosyal ekonomik krizlere bölgesel ve küresel tehditlere kadar nice zorlu mücadeleyi aynı anlayışla yürüttük.
Geçtiğimiz 19 yılda Türkiye demokrasi ve kalkınmada, dünyanın en ileri ülkelerin seviyesine götürmek için verdiğimiz mücadelede, gücümüzü ve cesaretimizi milletimizin binlerce yıllık birikiminden aldık.”
“BU DEFA BAŞARAMAYACAKLAR”
“Bugün insanlığın yakın tarihin en önemli sağlık krizi ile boğuştuğu, küresel siyasi ekonomik sistemin açıldığı, yeni arayışların filiz vermeye başladığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizi ve milletimizi sürekli kendi sıkıntılarıyla meşgul ederek bu tür köklü değişimlerin dışında tutanlar yine aynı oyunun peşindeler ama bu defa başaramayacaklar.
Bu defa üzerinde asırlardır senaryoları bilhassa da son sekiz yıldır önüne kurulan tuzakları birer birer yakıp geçen hedeflerinden asla kopmayan bir Türkiye var.
Ellerinden gelse yağmurlu havada ülkemize bir bardak su vermeyecek olanların her gün karşımıza yeni dayatmalarla çıkmaları bizi yolumuzdan döndüremedi. Ahdediyorum yine döndüremeyecekler.”
PİYASALARDAKİ DALGALANMA
“Son bir kaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini, gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını kesinlikle yansıtmıyor. Türk sanayisi, salgın dönemindeki performansıyla direncini ve gücünü bir kez daha ortaya koymuştur. Kamu maliyesi ve finans sektöründeki göstergeler, gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkeye göre daha sağlam bir yapıya sahip olduğumuza işaret ediyor. Bir süre önce açıkladığımız ekonomideki reform programımızın politikalarını ve takvimini dün akşam itibarıyla iŞimdi artık vakit, daha çok çalışma, üretme, gaza basma, hedeflerimize yürüme vaktidir. İktisadi temeli olmayan hareketlere karşı ülkesinin yanında yer alarak, güven ve istikrar mesajımıza sahip çıktıkları için milletimizin tüm fertlerine ayrıca teşekkür ediyorum. Sadece kendilerini güvende hissetmek amacı ile evlerinde döviz ve altın tutan vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum.”
VATANDAŞLARA VE İŞ İNSANLARI ÇAĞRI
“Bu vatandaşlarımdan, milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. Finans kuruluşları, özellikle de katılım finans şirketleri, bu altın ve dövizler için müşterilerine, onları memnun edecek getiri sağlayabilecek alternatifler sunuyor. İş insanlarımıza da, 30 Haziran’a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum. Ülkemize yatırım yapan uluslararası yatırımcılara ise, Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulunuyorum.”
“BATTIK DİYENLERE BAKMAYIN”
“Siz içeride birilerinin “battık, bittik, yıkıldık, öldük” diye terane tutturduğuna, kendi ülkelerini kötüleme yarışına girdiklerine bakmayın… Bunlar kendi ülkelerinin ve milletlerinin felaketinden iktidar devşirme hevesinde olan, gözlerini kin ve nefret bürümüş, kifayetsiz muhterislerdir. Türkiye gücünü, ekonomisinin sağlam altyapısından, üretiminden, yetişmiş insan kaynağından, girişimcilerinden, ihracatçılarından; velhasıl reel ekonomisinden alan bir ülkedir. Dinamik iktisadi yapımızla, mali disiplinimizle, serbest piyasaya ekonomisine bağlılığımızla, her türlü şoka dayanıklı olduğumuzu defalarca ispatladık.”
DIŞ POLİTİKA
“Ülkemizin milli menfaatlerine saygı gösteren hiçbir ülkeyle çözülemeyecek sorunumuz olmadığına inanıyoruz.
Önümüzdeki dönemde dostlarımızın sayısını artırıp husumetleri gidererek bölgemizi bir huzur adasına çevirmekte kararlıyız. Esasen, bugüne kadar attığımız tüm adımlar da aynı amaca matuftur.
Suriye gerçek anlamda Suriyelerin yönettiği bir yer haline gelene kadar da bu gayretlerimizi sürdürecek, Suriye halkının yanında olmaya deLibya’nın meşru hükümetine verdiğimiz destekle, bu ülkeyle ilgili emelleri olan kötü niyetli çevrelerin heveslerini de kursaklarında bıraktık. Türkiye’nin sağladığı destek sayesinde bugün Libya yeniden geleceğine umutla bakabiliyor, demokratik süreçleri yürütebiliyor.
Bu haber 751 kez okundu.
Gündem - 12:47 A A
BENZER HABERLER