AKPINAR KOP FEN BİLİM VE DENEY KÜTÜPHANESİ PROJESİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

PROJENİN MİMARI ÖRSAN PINAR. AKPINAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ. BURASI AKPINAR UZAK BİR YER DEĞİL. TEŞEKKÜR VE TEBRİK MESAJLARI YAĞIYOR. EĞİTİME YAPILAN HİZMET İNSANLIĞA YAPILAN HİZMETTİR DEDİ. AKPINAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ÇALIŞMALARI ÖRNEK BİR PROJEDİR.TEBRİK VE TEŞEKKÜR MESAJLARI ALIYOR, Projeyle ilgili açıklama yapan Akpınar İlce Milli Eğitim Müdürü Orsan Pınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce […]
Akpınar - 27 Aralık 2021 14:16 A A
PROJENİN MİMARI ÖRSAN PINAR.
AKPINAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ.
BURASI AKPINAR UZAK BİR YER DEĞİL.
TEŞEKKÜR VE TEBRİK MESAJLARI YAĞIYOR.
EĞİTİME YAPILAN HİZMET İNSANLIĞA YAPILAN HİZMETTİR DEDİ.
AKPINAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ÇALIŞMALARI ÖRNEK BİR PROJEDİR.TEBRİK VE TEŞEKKÜR MESAJLARI ALIYOR,
Projeyle ilgili açıklama yapan Akpınar İlce Milli Eğitim Müdürü Orsan Pınar
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen ve tamamlanarak açılışı gerçekleştirilen Akpınar KOP Fen Bilim ve Deney Kütüphanesi Projesinin açılışı gerçekleştirildi dedi.
KOP Okuyor Projesi kapsamında yapımı tamamlanan içinde Astronomi Ve uzay kütüphanesi, Teknoloji kütüphanesi, Bilim ve Deney kütüphanesi, Müzik Atölyesi, Akıl ve zeka oyunları atölyesi bulunan “Akpınar KOP Fen-Bilim-Deney Kütüphanesi” nin açılış törenine KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Mahmut Sami ŞAHİN, Konya Selçuklu Kaymakamı Sayın Ömer Hilmi YAMLI, Kaymakamımız Sayın Ali Buzkaya Belediye Başkanı Sayın Şükrü Turgut , İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan , Ak Parti İl Başkanımız Sayın Seher ÜNSAL, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Süleyman Tekinarslan , Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Harun Kahraman , İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR, daire amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Eğitim, bugün, dünyamızda iyi olan her şeyin merkezinde yer almaktadır. Eğitim, teknoloji, astronomi, matematik, psikoloji, mühendislik ve diğer alanlarda ilerleme kaydetmenin ilk ve en önemli adımıdır. Eğitim, toplumları uygarlıklar üstüne çıkarabilmenin yoludur. Bu nedenledir ki eğitime yapılan hizmet, insanlığa yapılan hizmettir.
Akpınar KOP Fen, Bilim ve Deney Kütüphanesi Projesi bu düşünceler ışığında doğmuş, planlanmış ve hayata geçirilerek bugün öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Kop İdaresinin çağrıya çıkmış olduğu KOP Hayal Kütüphaneleri projesi, başta Bakanlığımızın 2023 vizyonu ve Fatih Projesi olmak üzere eğitimde etkin teknoloji kullanımı için ders planlarından, geleceğin sınıf tasarımına kadar geniş bir yelpazede kaynak sağlayacaktır.
Projenin Genel Amacı; İlçemizde eğitim-öğretime devam eden öğrencilerimizin Dünya’da ve ülkemizde hızla dönüşen ekonomik ve toplumsal hayatın gereksinimlerini anlamaları, buna uygun yetkinlikleri zamanında edinerek yeni toplumsal yapıya katılım sağlamaları için bilinç, kültür, bilgi, beceri ve yetenek düzeylerinin artırılması ve buna bağlı olarak girişimcilik, yenilikçilik, yaratıcılık gibi 21. yy becerilerini edinmelerinin sağlanmasıdır.
Projenin Özel Amacı; Öğrencilerimizin 21. yy becerilerini anlamaları ve bu beceriler ile donatılmalarına olanak sağlamak için bugünün teknolojisini anlamalarına, yeni teknolojilere hızlı ve sağlıklı biçimde adapte olabilmelerine ve bilim ve teknoloji alanında üretim yapabilmelerine katkı sağlayacak kütüphanelerin kurulmasıdır.
Kütüphanemiz üç ana bölümden oluşmaktadır.
Bunlar; 1. KOP Teknoloji Kütüphanesi, 2. KOP Astronomi Kütüphanesi 3. KOP Bilim ve Deney Kütüphanesi’dir.
KOP Teknoloji Kütüphanesi ile öğrencilerimizin üreten bir nesil olmalarını desteklemek amaçlanmıştır. Bu bağlamda robotik ve kodlama alanında kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayacak alanlar oluşturulmuştur. Burada basit robot yapımı, film ve animasyon yapımı, mobil uygulama geliştirme, üç boyutlu modelleme ve üretim, photoshop, artırılmış gerçeklik ve enerji teknolojileri uygulamaları gibi teknolojik etkinliklerin yapılması sağlanacaktır.
KOP Astronomi Kütüphanesi ile öğrencilerimizin uzay ve evren hakkında bilgi edinmeleri, tanımaları, dünya, ay, güneş, gezegenler, güneş sistemi, galaksiler, yıldızlar gibi kavramları, modern astronomiye uzanan gelişmeler ve yenilikler ışığında uygulamaları etkinliklerle öğrenmeleri hedeflenmektedir.
KOP Bilim ve Deney Kütüphanesi ile öğrencilerimizin bilimin temel kavramlarını gözlemleyerek, inceleyerek, sorgulayarak ve deney yaparak bilimsel süreci tanımaları hedeflenmektedir.
Projemizin bu aşamaya gelmesinde başta İlçe Kaymakamımıza, Belediyemize, İl Müdürlüğümüze, Siyasi parti temsilcilerimize, İl genel meclis üyelerimize , Hayır severlerimize , idareci ve öğretmenlerimize , emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Herşey öğrencilerimiz için….
Örsan Pınar
İlçe Milli Eğitim Müdürü
Bu haber 410 kez okundu.
Akpınar - 14:16 A A
BENZER HABERLER