Koronavirüs İle İlgili Yapılan Araştırma Korkunç Gerçeği Ortaya Çıkardı!

Koronavirüs ile ilgili yapılan araştırma korkunç gerçeği ortaya çıkardı! Çinli sağlık uzmanları, önlenemeyen koronavirüs salgını ile ilgili araştırma yaparak korkutucu bir gerçeği ortaya çıkardı. Yapılan araştırma, koronavirüs salgınının en az 30 dakika havada kalabileceğini ve 4,5 metre uzaklıktaki bir insana kolayca bulaşabileceğini ortaya çıkardı. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılması sebebiyle nerdeyse tüm […]
Gündem - 11 Mart 2020 12:24 A A

Koronavirüs ile ilgili yapılan araştırma korkunç gerçeği ortaya çıkardı!

Çinli sağlık uzmanları, önlenemeyen koronavirüs salgını ile ilgili araştırma yaparak korkutucu bir gerçeği ortaya çıkardı.

Yapılan araştırma, koronavirüs salgınının en az 30 dakika havada kalabileceğini ve 4,5 metre uzaklıktaki bir insana kolayca bulaşabileceğini ortaya çıkardı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılması sebebiyle nerdeyse tüm dünyada endişeyi arttıran koronavirüs salgını, binlerce kişinin ölümüne sebep oldu.

Yayılması bir türlü önlenemeyen salgınla birçok araştırma yapıldı.

Son olarak Çinli sağlık uzmanları tarafından yapılan bir araştırma ise korkutucu bir gerçeği ortaya çıkardı. Çinli uzman ekip tarafından yürütülen araştırma, koronavirüsün 30 dakika boyunca havada kalabileceğini ayrıca 4,5 metre mesafe uzaklıkta olan bir kişiye kolayca bulaşabileceğini ortaya çıkardı.

“Ortalama 2 gün hayatta kalabiliyor”

Söz konusu araştırma ile ilgili açıklamalarda bulunan uzmanlar, koronavirüsün 37 derecede cam, metal, plastik veya kumaş üzerinde ortalama 2 gün hayatta kalabildiğinin altını çizdi.

Araştırma için bir otobüs yolculuğunu gözlemleyen uzmanlar, enfeksiyon kapan bir yolcunun otobüste bulunan 9 kişiye virüsü bulaştırdığını söyledi. Virüsün bulaştığı yolcunun, virüsü taşıyan yolcuya 4,5 metre mesafedeki bir koltukta oturduğunu belirten uzmanlar, koronavirüsten korunabilmek için metro, otobüs, uçak gibi toplu taşıma araçlarına binerken her zaman maske takılması, halka açık alanlarda mümkün olduğunca yüzey temasından kaçınılması ve ellerin temizlenmeden yüze kesinlikle dokunulmaması gerektiğini belirterek, temizlik malzemeleri ile kapı kolları, telefonlar ve klavyeler gibi sık dokunulan yüzeylerin de dezenfekte edilmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Koca Açıkladı, Koronavirüs Türkiye’de

Bakan Koca Açıkladı, Koronavirüs Türkiye’de bu akşam saatlerinde bir vatandaşın sonucunun pozitif çıktığını belirtti. Hasta erkektir virüs Avrupa’dan gelmiştir. Tüm ailesi karantina altındadır. Salgının bulaşacağı kişi sayısı kısıtlıdır. Hasta izole edilmiş ve karantina altındadır.

Bu haber 559 kez okundu.
Gündem - 12:24 A A
BENZER HABERLER