108 TÜRK HAYATINI KAYBETTİ!

108 TÜRK HAYATINI KAYBETTİ DÜNYA GENELİNDE 44 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİNİN ÖLÜMÜNE YOL AÇAN KOVİD -19, YAKLAŞIK 900 BİN KİŞİYE BULAŞTI. Salgının en çok etkili olduğu Avrupa’da virüs bulaşan kişi sayısı 440 bini geçti, ölü sayısı 31 binin üzerine çıktı. Avrupa’da Türklerin yaşadığı Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, Belçika, İsveç, İsviçre ve Avusturya’da da virüs kaynaklı ölümler […]
Dünya - 3 Nisan 2020 12:13 A A

108 TÜRK HAYATINI KAYBETTİ

DÜNYA GENELİNDE 44 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİNİN ÖLÜMÜNE YOL AÇAN KOVİD -19, YAKLAŞIK 900 BİN KİŞİYE BULAŞTI.
Salgının en çok etkili olduğu Avrupa’da virüs bulaşan kişi sayısı 440 bini geçti, ölü sayısı 31 binin üzerine çıktı.

Avrupa’da Türklerin yaşadığı Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, Belçika, İsveç, İsviçre ve Avusturya’da da virüs kaynaklı ölümler oldu.
Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avusturya’da 2 Türk’ün Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi.
Ceyhun, ülkede 300 bine yakın Türk’ün yaşadığını belirterek özellikle Kovid-19 nedeniyle tedavi gören ya da test sonucu bekleyen vatandaşlarla düzenli görüştüklerini ifade etti.

Hastalarla görüşmenin, bu kişilerin morallerini yüksek tutma ve kendilerini yalnız hissetmemeleri açısından önemli olduğunu vurgulayan Ceyhun, Türkiye’nin her şart ve koşulda vatandaşlarının yanında olduğunu yineledi.

Bu haber 607 kez okundu.
Dünya - 12:13 A A
BENZER HABERLER