Yeni Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Oldu

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANLIĞINA AHMET YİĞİT YILDIRIM ATANMIŞTIR BİYOGRAFİSİ 1987 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Yiğit Yıldırım aslen Erzincan nüfusuna kayıtlıdır. Lisans eğitimini İngilizce İşletme olarak alan Yıldırım, Beykent Üniversitesi mezunudur. Hollanda da Saxion Üniversitesi’nde İktisat eğitimi aldı. Ardından Beykent Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır. Yazılım Firması bulunan Yıldırım’ın sahip olduğu projeler Türkiye Çapında […]
Güncel - 4 Temmuz 2020 09:33 A A

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANLIĞINA AHMET YİĞİT YILDIRIM ATANMIŞTIR

BİYOGRAFİSİ

1987 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Yiğit Yıldırım aslen Erzincan nüfusuna kayıtlıdır. Lisans eğitimini İngilizce İşletme olarak alan Yıldırım, Beykent Üniversitesi mezunudur. Hollanda da Saxion Üniversitesi’nde İktisat eğitimi aldı. Ardından Beykent Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır. Yazılım Firması bulunan Yıldırım’ın sahip olduğu projeler Türkiye Çapında çeşitli ödüller almıştır.

İlköğretim Yıllarında Ülkü Ocakları İle Tanıştı
Ülkü Ocakları İlköğretim yıllarında tanıştı. Ülkü Ocakları’nın Ortaöğretim teşkilatlarında aktif olarak görev aldı. Lisans eğitimi sırasında da Beykent Üniversitesi Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi. Daha sonra İstanbul’da Ülkü Ocakları’nın sosyal faaliyetlerden sorumlu il başkan olarak hizmet verdi. 2013 yılında İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na görevlendirildi. Üniversite öğrencilerinin en büyük sorunu olan barınmaya karşı Ülkü Evleri Vakfı’nı kurdu, İstanbul’un 39 İlçesinde Ülkü Evleri açtı. Üniversiteli gençlerin kendilerini geliştirmesi için Diksiyon ve Hitabet Kursu, Grafik Tasarımı Kursu, Yabancı Dil Kursu açtı.

Üniversiteli Gençlere Büyük Destek Sağladı
Yeşilay Cemiyetine Üye olarak uyuşturucu ve sigara kullanımına karşı mücadele başlattı. Bu konuda öncülük yaparak Yeşilay Cemiyeti ve Ülkü Ocakları arasında organizasyonlar düzenledi. Gençleri her türlü kötü alışkanlıklardan korumak için oyun stratejileri, eğitim destekleri sundu. 2017 Aralık ayında İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı olarak yaptığı görevini devretti.

Bu haber 632 kez okundu.
Güncel - 09:33 A A
BENZER HABERLER