‘Türkiye Cumhuriyeti, Sokağın Serserilerine Teslim Edilmeyecektir’

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, “Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsızlık onurudur. Hüküm milletindir, hükümet millettir” dedi. Bahçeli, “Hodri meydan, Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokağın girdabına bırakılmayacak, sokağın serserilerine teslim edilmeyecektir” ifadelerini kullandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunuyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski sağlık […]
Güncel - 28 Ekim 2020 22:53 A A

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, “Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsızlık onurudur. Hüküm milletindir, hükümet millettir” dedi. Bahçeli, “Hodri meydan, Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokağın girdabına bırakılmayacak, sokağın serserilerine teslim edilmeyecektir” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunuyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski sağlık bakanı Osman Durmuş’un vefatıyla ilgili ”Değerli dava arkadaşım Prof. Dr. Osman Durmuş’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Üzüntümüz büyüktür Türk milleti ve ülkücü hareket en önemli isimlerinden birini kaybetmiştir” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Prof. Dr. Osman Durmuş’u kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Osman Durmuş, inanmış bir ülkücü, çalışkan bir hekim, başarılı bir siyasetçi, ahlaklı bir insan, kısacası adam gibi adamdı. 57. Cumhuriyet Hükümeti’nde Sağlık Bakanı olarak görev almış, gayreti, tecrübesi ile taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamıştır.

Osman Durmuş’a rahmetler niyaz ediyorum, ailesine, sevenlerine, camiasına sabır ve metanet diliyorum.

“CUMHURİYET TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIĞIDIR”

Tarih anlayışımız devri, coğrafya anlayışımız dönemsel değildir. 29 Ekim günü TBMM’nde Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyet Türk milletinin bağımsızlığıdır. Hüküm milletindir, hükümet millettir.

“DENEMEK İSTEYEN BUYURSUN DENESİN”

Bizim çizilecek sınırımız, bölünecek milletimiz yoktur. Bizim her saldırıyı defnedecek inanmış yüreğimiz vardır. Denemek isteyen varsa buyursun, denesin. Hainler nerede olursa olsun millet sevdalıları sonuna kadar buradadır.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ PRANGALARINI KIRMIŞTIR”

Türkiye’nin yükseliş çabası her tür engellemelere rağmen kararlılıkla devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti prangalarını kırmıştır. Yönetim sistemimizdeki reform Türkiye’nin önünü açmıştır. Sistemsel aksaklıklar telafi edilmiştir.

“SİYASET FUKARALARININ KİMLERLE VAKİT GEÇİRDİĞİ BİZİM TARAFIMIZDAN ÇOK NETTİR”

Öncelikli stratejik hedefimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kök salarak olgunlaşmasıdır. Parlamenter sistem amaçlayanların ne hallere düştükleri ortadadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne abuk subuk eleştiri getirenlerin iddiaları çürüktür. Bu emeli taşıyanlar önce kendilerine çekidüzen vermelidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hastalık tedavi edilmiştir. Kriz severlerin güçlendirilmiş parlamenter sistem arayışları normaldir. Bu tip siyaset anlayışlarının gıdası cepheleşmedir. Türk milleti, kimin kime hangi yalan ve ayak oyununu fısıldadığını açıkça görmekte, notlarını sandıkta değerlendirmek üzere almaktadır. Milletimizin istediği kaos ve kriz değil, rehaf, zenginleşme, büyüme, birlik ve beraberliktir. Cumhur İttifakı vatan ve millet sevdası ile yedi düvele direnmektedir. Gerekirse Türkiye Komünist Partisi’ne bile geçeriz diyen siyaset fukaralarının aslında kimlerle vakit geçirdiği bizim tarafımızdan çok nettir.

SOKAK ÇAĞRILARINA SERT TEPKİ: HODRİ MEYDAN, HELE BİR ÇIKIN DA GÖRÜN…

Milletimizin istediği kaos değil, huzur, gelişme, birlik ve beraberliktir. Siyaseti sokağa havale edenlerin sonu elbette meçhuldür. Biden’ın sokağa dökülün tavsiyesi son derece uyanık olmamızı gerektirir.

Terörist Demirtaş’ı aynı üslupla öven bunlar değil midir? Birlikte anayasa yazmaya hazırlanan bunlar değil midir? HDP’yi MHP’ye tercih edecek kadar zıvanadan çıkan bu kimliksizler değil midir? Sokak edebiyatı son günlerde sık sık telaffuz edilmektedir. Biden’ın iktidarı devirme planlarının gündeme yansıması, parti kurmayın sokağa dökülün tavsiyesi, son derece uyanık olmamızı gerektirmektedir. Bazı alçak kalem sahipleri ve televizyon sunucuları ateşle oynamaktadır.

Neymiş sokak hazır, muhalefetin silkinmesi gerekiyormuş. Yeni Meclis oluşmalıymış. Hele bir çıksınlar sokağa da görsünler anyayı konyayı. Hodri meydan, Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokağın girdabına bırakılmayacak, sokağın serserilerine teslim edilmeyecektir.

“ASKIDA EKMEK VARDIR AMA SİZE SOKAKTA HAYIR YOKTUR”

Askıda ekmek kampanyamızı eleştirenlerin alayı ümidini sokağa bağlamıştır. Meğer ekmeğe düşman kesilmişler, bizim de bundan haberimiz olmamış. Dünyanın her yerinde ekmek alamayan, ekmeğe ulaşamayan insanlar vardır. Nasıl olsa ekmek derdiniz yok, vatandaşlarımızla ilgili kaygınız da yok. Askıda ekmek vardır ama size sokakta hayır yoktur. Var diyorsanız sonuçlarını göze almaya hazırsınız.

MACRON’A: DİNİN SAHİBİ ALLAH’TIR, SENİN SAHİBİN KİM?

AB ülkelerine hakim olan Türk ve İslam düşmanlığı kaygı vericidir. Berlin’de Mevlana Camii’ne yapılan kalabalık polis operasyonu inançlarımıza adi bir suikast girişimidir. Hollanda Özgürlük Partisi’nin soysuz başkanı, Cumhurbaşkanına ‘terörist’ diyecek kadar alçalmıştır. Son zamanlarda Müslümanlara yönelik Fransa’da sergilenen ambargo ve ablukalar hepimizi derinden yaralamaktadır. İslam’ı yeniden yapılandıracaklarını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı cehaletin taşeronluğuna soyunmuştur. Akli melekelerini hepten kaybetmiş Macron’un kafa yoracak başka mesaisi yok mudur. Bu siyasi şizofren ne hakla İslam’ı yapılandırmayı hedef seçti. Allah katında kıyamete kadar geçerli olacak tek hak din İslam’dır. Dinin sahibi Allah’tır, Macron’un sahibi kimdir?

“ATEŞKES ALDATMADIR, OYALAMADIR, ZAMAN KAZANMADIR”

Azerbaycan, Dağlık Karabağ’da kahramanca mesafe almaktadır. Üç kent merkezinde, üç kasabada 150 civarında köy ile bazı önemli tepelerde işgal sonlandırılmıştır. Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ Türk’tür. İşgalci Ermenistan haksızdır, hukuksuzdur, teröristtir. Korkakça arkadan saldıran Ermenistan’dır. Bir yanda diyalog çağrısı yapan ülkelerin diğer yanda Ermenilere silah yardımı yapması tarihin şahit olduğu en korkunç ikiyüzlülüktür. İnsani ateşkesi ihlal eden bir kez daha Ermenistan olmuştur. Ateşkes aldatmadır, oyalamadır, zaman kazanmadır Vatan toprakları sonuna kadar mücadele ile alınacaktır.

HATAY’DAKİ PATLAMA

ABD büyükelçiliğinin, İstanbul başta olmak üzere birçok ilimiz ile ilgili uyarısı sonrası bu olayın olması kuşkularımızı artırmıştır. Vatandaşlarına kalabalıktan uzak durması konusundaki uyarıları ile ilgili bilgi ve belgeleri ülkemiz ile paylaşmadı ise art niyetli bir durum vardır. Terör ve terörizmi araç olarka kullanan çevreleri lanetliyorum.

Bu haber 560 kez okundu.
Güncel - 22:53 A A
BENZER HABERLER