TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI ERİNÇ SAĞKAN OLDU

Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu’nda, yeni başkan için seçim yapıldı. TBB yeni başkanı baro başkanlarının ‘çoklu baro’ yasasına karşı yaptığı eylemde aktif rol alan Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan oldu. Seçimde eski TBB başkan Metin Feyzioğlu 156 oy alırken, Erinç Sağkan 182 oy alarak Türkiye Barolar Birliği Başkanı seçildi.. YENİ TÜRKİYE BAROLAR […]
Güncel - 6 Aralık 2021 14:15 A A
Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu’nda, yeni başkan için seçim yapıldı. TBB yeni başkanı baro başkanlarının ‘çoklu baro’ yasasına karşı yaptığı eylemde aktif rol alan Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan oldu. Seçimde eski TBB başkan Metin Feyzioğlu 156 oy alırken, Erinç Sağkan 182 oy alarak Türkiye Barolar Birliği Başkanı seçildi..
YENİ TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI ERİNÇ SAĞKAN KİMDİR?
Aslen Gümüşhane ilinin Şiran ilçesinden olan Erinç Sağkan ilk ve orta öğreniminden sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
Ankara Barosu’nun çeşitli kurul ve merkezlerinde çalıştıktan sonra; 2010-2012 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeliği , 2014-2016 yılları arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliği, 2016 yılından itibaren ise Ankara Barosu Başkan Yardımcılığı yaptı.
Daha sonra Ankara Baro başkanlığına aday olan Erinç Sağkan, rakiplerine oranla en yüksek oyu alarak başkan seçildi. Seçimlere, Demokratik Sol Avukatlar grubu adayı olarak giren Erinç Sağkan 7 bin 227 oy ile baronun yeni başkanı seçilmişti.
Bu haber 286 kez okundu.
Güncel - 14:15 A A
BENZER HABERLER