TÜM ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKİR!!!

SON 72 YILIN EN YOĞUN KAR YAĞIŞI! Hafta SONU DAHA DA KUVVETLİ OLACAK Türkiye’de birçok ilde etkili olan kar yağışı sonrası Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bir uyarı daha yapıldı. Kar yağışı nedeniyle çok sayıda araç yolda kalırken AFAD ve Kızılay ekipleri sürücülere kumanya dağıttı. Hafta başında Sibirya’dan gelen soğuk havanın etkisi altına giren yurt genelinde bu […]
Güncel - 25 Ocak 2022 15:37 A A
SON 72 YILIN EN YOĞUN KAR YAĞIŞI! Hafta SONU DAHA DA KUVVETLİ OLACAK
Türkiye’de birçok ilde etkili olan kar yağışı sonrası Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bir uyarı daha yapıldı. Kar yağışı nedeniyle çok sayıda araç yolda kalırken AFAD ve Kızılay ekipleri sürücülere kumanya dağıttı. Hafta başında Sibirya’dan gelen soğuk havanın etkisi altına giren yurt genelinde bu kez Balkanlardan gelen soğuk hava ile birlikte havalar iyice soğuyacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, bu hafta sonundan (22.01.2022 Cumartesi) itibaren batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde etkili olmasının beklendiği ifade edilirken önümüzdeki hafta başından Pazartesinden itibaren, ülkemizin Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda yurt genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin vurgulandı.
YAĞIŞLAR KIRŞEHİR GENELİNDE ETKİLİ OLACAK
Açıklamada, 22.01.2022 Cumartesi günü; Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Yozgat’ta aralıklı kar yağışlı geçeceği , Yağışların; Kırşehir il genelinde, Yozgat’ın kuzey ve batı kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiği vurgulandı.
Bu haber 236 kez okundu.
Güncel - 15:37 A A
BENZER HABERLER