TOBB’un Kırşehir’de Yaptırdığı Kız Öğrenci Yurdu Tamamlandı

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) TARAFINDAN KIRŞEHİR’DE YAPTIRILAN 500 KİŞİLİK ÜNİVERSİTE KIZ ÖĞRENCİ YURDU BİNASININ TAMAMLANDIĞI İFADE EDİLDİ. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasından (TSO) yapılan açıklamaya göre, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne devredilme sürecinde olan öğrenci yurdunda incelemede bulundu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız […]
Güncel - 8 Mayıs 2020 23:39 A A

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) TARAFINDAN KIRŞEHİR’DE YAPTIRILAN 500 KİŞİLİK ÜNİVERSİTE KIZ ÖĞRENCİ YURDU BİNASININ TAMAMLANDIĞI İFADE EDİLDİ.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasından (TSO) yapılan açıklamaya göre, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne devredilme sürecinde olan öğrenci yurdunda incelemede bulundu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız Öğrenci Yurdu’ndaki çalışmaların son durumu ile ilgili bilgi alan Yılmaz, yurdun tamamlandığını ve geçici kabul sürecine geçildiğini ifade ederek, konuyla ilgili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na da bilgi verdiğini aktardı.

Cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi olan Ahi Evran Külliyesi’ne de destek veren TOBB ile üniversite arasında imzalanan protokolle, kız öğrenci yurdunun bir ay içerisinde devredileceğini vurgulayan Yılmaz, teslim edilmesinden sonra çevre düzenlemesinin üniversite yönetimi tarafından gerçekleştirileceğini anlattı.

Yılmaz, yurdun yeni eğitim öğretim döneminde hizmet vereceğini kaydetti.

Bu haber 540 kez okundu.
Güncel - 23:39 A A
BENZER HABERLER