ŞEHİT EREN BÜLBÜL ÖLÜMÜNÜN 4. YIL DÖNÜMÜNDE ANILIYOR

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül, ölümünün 4. yıldönümünde anılıyor. Şehit oğlunun kabri başında dua eden acılı anne Ayşe Bülbül, yürek yaksan sözler söyledi. Ayşe Bülbül, 4 yıl oldu ama hala o günkü acıyı yüreğimde hissediyorum. Her yıl bugün aynı acıyı, aynı korkuyu yaşıyorum. Sanki yine o haberi biri bana […]
Güncel - 11 Ağustos 2021 10:36 A A
Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül, ölümünün 4. yıldönümünde anılıyor. Şehit oğlunun kabri başında dua eden acılı anne Ayşe Bülbül, yürek yaksan sözler söyledi. Ayşe Bülbül, 4 yıl oldu ama hala o günkü acıyı yüreğimde hissediyorum. Her yıl bugün aynı acıyı, aynı korkuyu yaşıyorum. Sanki yine o haberi biri bana verecek o acıyı tekrar yaşayacakmışım gibi. Kanadım, hayallerim kırık; çok taze daha yeni acılarım” diyerek gözyaşı döktü. Peki, Eren Bülbül kaç yaşında şehit oldu.
Eren Bülbül Olayı Nedir?
Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK’ya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi.
Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi.
Bülbül daha sonra PKK’lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK’lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.
Bu haber 509 kez okundu.
Güncel - 10:36 A A
BENZER HABERLER