Özel Kararnameden Bir Gün Sonra Merkez Bankasına Girdi

ESKİ MHP KIRŞEHİR MİLLET VEKİLİ, MUSTAFA HAYKIR’IN KIZI , ‘ÖZEL KARARNAME’DEN BİR GÜN SONRA MERKEZ BANKASI’NA GİRDİ. PROF. DR ELİF HAYKIR HOBİKOĞLU. Resmi Gazete’de dün yayınlanan ve devlet üniversitesinden atanacak öğretim üyesinin her iki görevi birlikte sürdürebilmesine yasal zemin sağlayan kararname sonrası bugün Merkez Bankası’nın olağan genel kurulunda eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı […]
Güncel - 19 Mayıs 2020 17:37 A A

ESKİ MHP KIRŞEHİR MİLLET VEKİLİ, MUSTAFA HAYKIR’IN KIZI , ‘ÖZEL KARARNAME’DEN BİR GÜN SONRA MERKEZ BANKASI’NA GİRDİ.

PROF. DR ELİF HAYKIR HOBİKOĞLU.

Resmi Gazete’de dün yayınlanan ve devlet üniversitesinden atanacak öğretim üyesinin her iki görevi birlikte sürdürebilmesine yasal zemin sağlayan kararname sonrası bugün Merkez Bankası’nın olağan genel kurulunda eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, Banka Meclisi üyeliğine seçildi.

Resmi Gazete’de dün yayımlanan kararnameyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Meclisi’ne devlet üniversitesinden atanacak öğretim üyesinin her iki görevi birlikte sürdürebilmesine yasal zemin sağlandı. Bu düzenlemenin ardından, eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Banka Meclisi üyeliğine seçildi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü Teknoloji ve Sanayi İktisadi Ana Bilim Dalı’nda görevli olan Hobikoğlu hem Merkez Bankası’nda hem de üniversitedeki görevine devam edebilecek.

Bu haber 494 kez okundu.
Güncel - 17:37 A A
BENZER HABERLER