MUCUR’DA YENİ MODERN SU DEPOLARI HİZMETE GİRDİ

ATILGAN YILMAZ MUCURUMUZ ARTIK BERRAK TERTEMİZ DOĞAL SU İÇECEK ÇOK ŞÜKÜR DEDİ, SEYFE SUYU HAVZASINDA ÇEKİLEN SU KAYNAKLARI TAMAMEN DEVRE DIŞI KALDI YENİ MODERN SU DEPOLARI HİZMETE GİRDİ, TÜRKİYE YÜZYILINA YAKIŞIR PROJE KABUL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ İlçemizin 100 yıllık su sorunu ortadan kaldıracak ve son teknolojiyle donatılan su kuyularının imza töreni gerçekleştirdik. DSİ 12. Bölge Müdürlüğü […]
Güncel - 5 Ocak 2023 10:25 A A
ATILGAN YILMAZ
MUCURUMUZ ARTIK BERRAK TERTEMİZ DOĞAL SU İÇECEK ÇOK ŞÜKÜR DEDİ,
SEYFE SUYU HAVZASINDA ÇEKİLEN SU KAYNAKLARI TAMAMEN DEVRE DIŞI KALDI YENİ MODERN SU DEPOLARI HİZMETE GİRDİ,
TÜRKİYE YÜZYILINA YAKIŞIR PROJE KABUL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
İlçemizin 100 yıllık su sorunu ortadan kaldıracak ve son teknolojiyle donatılan su kuyularının imza töreni gerçekleştirdik.
DSİ 12. Bölge Müdürlüğü heyeti bugün Mucur belediyesini ziyaret etti.
MUCUR’UN SU SORUNU KALMADI
Mucur Belediye Başkanı Atilgan Yılmaz Yaptığı açıklamada “İçmesuyu tesisi yöremiz halkına, Belediye Başkanlığımıza hayırlı uğurlu olsun.
Mucur İlçesi Şatıroğlu Mahallesi mevkiinde açılan kuyulardan toplamda 86 lt/sn su temin edilecektir.
İş kapsamında 1000 m3 ve 2000 m3’lük içme suyu deposu ve kuyu binalarının inşaat işleri , mekanik işler ve elektrik işleri tamamlanmıştır.
İçmesuyu iletim hattı olan 4200 m HDPE boru imalatı, hat üzerindeki sanat yapıları imalat ve mekanik montaj işleri tamamlanmıştır.
Proje öncesindeİlçemizin İçmesuyu’ nun karşılandığı Seyfe Gölü havzasından çekilen su kaynakları tamamen devre dışı kaldığından doğal yaşam ve göl suyu korumaya alınmış oldu.
İş tamamlanarak 23.12.2022 tarihinde Geçici Kabulü yapılmıştır. Projenin Seyfe Gölü havzasının korunması amacı ve Mucur halkına yaşamsal olarak en kaliteli suyun verilmesi çalışmaları tamamlanmış olması ile yöre halkına hayırlı uğurlu olsun.
Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen DSİ Bölge Müdürü Okan BAL ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim.
Bu haber 182 kez okundu.
Güncel - 10:25 A A
BENZER HABERLER