MHP’den CHP’ye Tarihi Çağrı!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’ye tarihi uyarılarda bulunarak “Bugüne kadar hep teröristlerin yanında oldunuz. Kendinize bakın, dostlarınıza bakın, düşman safında yer almayın.” dedi. MHP’den CHP’ye tarihi çağrı! MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın MHP’ye sataşması üzerine sert tepki gösterdi. Akçay, ”Kaba, saygısız ve pek çok saptırmalarda bulunarak partimizin adını […]
Güncel - 26 Şubat 2021 17:24 A A

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’ye tarihi uyarılarda bulunarak “Bugüne kadar hep teröristlerin yanında oldunuz. Kendinize bakın, dostlarınıza bakın, düşman safında yer almayın.” dedi. MHP’den CHP’ye tarihi çağrı!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın MHP’ye sataşması üzerine sert tepki gösterdi. Akçay, ”Kaba, saygısız ve pek çok saptırmalarda bulunarak partimizin adını zikretmek suretiyle bir takım şeyler söylemeye çalışmaktadır. “Ben, kim mağdur olduysa onların yanında oldum.” diyor. Vallahi bugün kadar siz hep teröristin yanında oldunuz.” ifadelerini kullandı.

Her zaman teröristin yanında oldunuz!

TBMM Genel Kurulunda Malatya Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın MHP’ye sataşması üzerine söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “ Biraz önceki konuşmacı kaba, saygısız ve pek çok saptırmalarda bulunarak partimizin adını zikretmek suretiyle bir takım şeyler söylemeye çalışmaktadır. “ Ben, kim mağdur olduysa onların yanında oldum.” diyor. Vallahi bugün kadar siz hep teröristin yanında oldunuz. TBMM’de eski CHP Muğla milletvekilinizle birlikte teröristle basın toplantısı, ondan sonra bu kişi PYD saflarında Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı saldırıda bulunurken etkisiz hale getirilsin. Ondan sonra da sorumluluğu Meclis Başkanlığına yıkmaya kalk. Bu teröristi TBMM’ye alan onunla basın toplantısı yapan sen değil misin?” diye sordu.

Diyarbakır Annelerini tehdit eden sen değil misin!

CHP Malatya Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Diyarbakır Annelerini tehdit ettiğini söyleyen MHP’li Akçay, “ Pkk terör örgütü tarafından kaçırılan ve Gara’da şehit edilen bir polis memurunun babası Şehmus Kaya’ya “Aman, pkk sizi şöyle yapar, böyle yapar!” diyerek pkk terör örgütü doğrultusunda onların mücadelesini sona erdirmeye çalışan sen değil misin? Bunlar basına yansıdı. 2020 Eylül ayında ailesini aramışsınız. Daha sonra eşi deseni arıyor ve cevabını da veriyor. Veli Ağbaba sen Türk Silahlı Kuvvetlerinin Katar’a satıldığını söyleyen bir şahsiyetsin.” dedi.

Kendinize bakın, dostlarınıza bakın; düşman safında yer almayın.

CHP’nin düşman safında yer aldığını söyleyen MHP’li Akçay, “ Suriye’de sizin bahsettiğiniz askerlerimize yapılan saldırıda ve diğer pek çok hususta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Rusya’ya defalarca en ağır ifadelerle gerekli açıklamaları yapmıştır ve bunun hemen ertesi günü Rusya devletinden Sayın Genel Başkanımıza cevaben açıklama yapılmıştır. Bir gün sonra da yine Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği kendince bir takım açıklamalar yapmıştır. Siz ABD ile iktidar hayalleri kurarken, ABD’si, Avrupa’sı, Rusya’sı bize laf yetiştirmekle meşgul. Kendinize bakın, dostlarınıza bakın; düşman safında yer almayın.” dedi.

Malatya Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba 14 Aralık 2015 tarihinde Bebek katili Öcalan’ın talepleri doğrultusunda “pkk terör örgütünü destekleyen, bu terör örgütünün eylemlerine katılan ve bu terör örgütünün afiş, pankart ve resimlerini kullananlara ceza verilmemesine” yönelik 68 maddelik kanun teklifi vermişti.

Bebek katili Öcalan, Açılım sürecinin devamının sağlanması ve açılıma hukuki bir zemin kazandırılması amacıyla TBMM’de Hakikat ve Yüzleşme Komisyonu kurulmasını istemişti. CHP’li Ağbaba, 8 Aralık 2015 tarihinde İmralı Canisi’nin talebi doğrultusunda pkk açılımını hukuki bir zemine kavuşturmak amacıyla Toplumsal Mutabakat ve Ortak Akıl Heyeti Komisyonu kurulması için TBMM İçtüzük Değişiklik teklifi vermişti.

Bu haber 414 kez okundu.
Güncel - 17:24 A A
BENZER HABERLER