KÖYLÜLERİ HEYACAN BASTI : Mucur-Dağçiftliği Köyünde Altın Arama Çalışması
![](https://www.kirsehirmedyaturk.com/wp-content/uploads/2021/05/45783cf569.cropped.830x400.jpg)
Koza altın arama ve maden işletme Şirketi tarafından Dağçiftliği Köyünde 6 ay önce başlatılan altın arama çalışmaları devam etmektedir. Çalışma ilerledikçe burada 750 kişinin çalışabileceği dile getirilmektedir.
Burada çıkarılan karışımın Himmet Dede de ki ayrıştırma tesislerine gönderildiği altın madeninin buralarda ayrıştırılacağı söylenmektedir. Maden arama çalışmalarının Mucur’un Kepez, Aydoğmuş, Avcı Köyleri civarlarında da arandığı ve Kepez Köyü civarında Bor madeninin bulunabileceği anlatılmaktadır.
BENZER HABERLER
-
ÖZGÜR ÖZEL, KIZININ DİPLOMA TÖRENİNE KATILDI
-
KIRŞEHİR ESNAFLARINDAN FAHRETTİN KOCA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU
-
MUCUR’DA 15 TEMMUZ KUTLAMALARINDA ÖMER HALİS DEMİR’İN HAYATI ANLATILDI
-
ALİ ŞAHİN MUCUR’DA SU SIKINTISI OLMAYACAK
-
SELAHATTİN EKİCİOĞLU İŞTE MİLLİ TAKIM, İŞTE TARAFTAR DEDİ, BİNLERCE KİŞİYLE İZLEDİ
-
DOĞUKAN DÖNMEZ SEVENLERİNİ ÜZDÜ