Kemal Kılıçdaroğlu’na Büyük Şok! 350 Kişi Birden İstifa Etti

Son dakika haberine göre CHP Yalova teşkilatındaki 350 kişi birden istifa etti. İstifa eden üyeler, Muharrem İnce’nin Memleket Partisi’ne katılacağını açıkladı. CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce de “Biz birkaç milletvekillik bir parti kurma derdinde değiliz. Önümüzde ki süreçte yüzde 50 artı biri alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Ben de çok kısa süre içerisinde istifa […]
Güncel - 2 Şubat 2021 10:04 A A

Son dakika haberine göre CHP Yalova teşkilatındaki 350 kişi birden istifa etti. İstifa eden üyeler, Muharrem İnce’nin Memleket Partisi’ne katılacağını açıkladı. CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce de “Biz birkaç milletvekillik bir parti kurma derdinde değiliz. Önümüzde ki süreçte yüzde 50 artı biri alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Ben de çok kısa süre içerisinde istifa edeceğim” demişti.

CHP içinde yaşanan “Muharrem İnce” hareketliliği ilk olarak mektup tartışması ile gün yüzüne çıkmıştı. İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tepki mektubu göndermişti.

Mektup gerginliğinin üzerine İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Yalova Milletvekili Özcan Özel TBMM’de ortak basın toplantısı düzenleyip istifalarını açıklamıştı.

Bugün CHP’nin Yalova teşkilatında 350 kişi istifa etti.

İNCE AÇIKLAMIŞTI

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, “Biz birkaç milletvekillik bir parti kurma derdinde değiliz. Önümüzde ki süreçte yüzde 50 artı biri alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Ben de çok kısa süre içerisinde istifa edeceğim” demişti.

Bu haber 428 kez okundu.
Güncel - 10:04 A A
BENZER HABERLER