HDP’li Belediye Başkanı Göz Altına Alındı!

Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı HDP’li Sarıcan Belediye Başkanı Bekir Polat ve yardımcısı Canan Tağtekin ve 1 partili yürütülen terör soruşturması kapsamında jandarma tarafından gözaltına alındı. Belediyede arama yapılıyor. Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birimler te’rör ör’g’ütü P’KK/K’CK ile ilgili çalışma yaptı. Güvenlik güçlerinin ortak yaptığı 8 aylık çalışmada Elazığ’ın […]
Güncel - 23 Haziran 2020 15:14 A A

Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı HDP’li Sarıcan Belediye Başkanı Bekir Polat ve yardımcısı Canan Tağtekin ve 1 partili yürütülen terör soruşturması kapsamında jandarma tarafından gözaltına alındı. Belediyede arama yapılıyor. Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birimler te’rör ör’g’ütü P’KK/K’CK ile ilgili çalışma yaptı.

Güvenlik güçlerinin ortak yaptığı 8 aylık çalışmada Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı Sarıcan Belde Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Bekir Polat ve eşbaşkan Canan Tağtekin ile birlikte bir kişi daha ‘bölücü terör örgütü üyesi olmak’ iddiasıyla bugün gözaltına alındı.

Sarıcan Belediyesi önünde jandarma ekipleri tedbir alırken, te’rör ekipleri de hem şüphelilerin adreslerinde hem de belediyede arama yaptı. Aramada ele geçirilen çeşitli dokümanlara el konulduğu öğrenildi.Gözaltına alınan üç kişinin ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Bu haber 461 kez okundu.
Güncel - 15:14 A A
BENZER HABERLER