Hava Durumu Tahminleri Açıklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde 21 nisan hava durumu açıklandı. MGM tarafından il il açıklanan hava durumu tahminlerinin yanı sıra il il uyarı yapıldı ve kuvvetli, yer yer gök gürültülü sağanak yağış geleceği duyuruldu. Yaz aylarına girilmesi ve sıcaklıkların artması beklenirken adeta kışın geri döndüğü görüldü. Ayrıca yapılan değerlendirmelerin ardından vatandaşların merakla araştırdığı hava […]
Güncel - 22 Nisan 2020 14:33 A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde 21 nisan hava durumu açıklandı. MGM tarafından il il açıklanan hava durumu tahminlerinin yanı sıra il il uyarı yapıldı ve kuvvetli, yer yer gök gürültülü sağanak yağış geleceği duyuruldu. Yaz aylarına girilmesi ve sıcaklıkların artması beklenirken adeta kışın geri döndüğü görüldü. Ayrıca yapılan değerlendirmelerin ardından vatandaşların merakla araştırdığı hava durumu nasıl olacak? İstanbul’da kar var mı? Ankara hava durumu nasıl? Hangi illerde yağış var? sorularının cevapları da belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahminleri haberimizin detayında…

Sabah saatlerinde Türkiye genelinde 21 nisan hava durumu nasıl olacak? sorusunun cevabının yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından il il hava durumu tahminleri açıklandı.

HAVA DURUMU TAHMİNLERİ AÇIKLANDI

Açıklanan tahminlere göre, “Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak,Isparta, Burdur ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışarın Doğu Karadeniz’de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara’da kuzey yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat), Doğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına(50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.” denildi.

Ayrıca hava sıcaklığı ve rüzgarla ilgili olarak, “Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.Batı ve kuzeybatı, zamanla batı ve güneybatı, batı kesimlerde kuzeyli yönlerden yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’da kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), Doğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.” ifadeleri yer aldı.

UYARILAR PEŞ PEŞE GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarılar peş peşe geldi. Yapılan uyarılar şöyle:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Giresun, Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış (21-50 kg/m2) beklendiğinden su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara’da kuzey yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat), Doğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına(50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikketli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 13°C

Parçalı çok bulutlu gece saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 12°C

Parçalı çok bulutlu yarın sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 12°C

Parçalı çok bulutlu yarın hafif sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 13°C

Parçalı çok bulutlu yarın sağanak yağışlı

EGE

Parçalı bulutlu, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 25°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 22°C

Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 23°C

Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 23°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, batısı ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, Isparta ve Burdur çevrelerinni hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 26°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 21°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

HATAY °C, 27°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

ISPARTA °C, 21°C

Parçalı bulutlu hafif sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu kuzey kesimleri ile Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

ÇANKIRI °C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

KONYA °C, 21°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

Bu haber 667 kez okundu.
Güncel - 14:33 A A
BENZER HABERLER