ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE

ESNAF KREDİ FAİZLERİNİN YÜZDE 4,5′ E DÜŞTÜĞÜNÜ MÜJDELEYEN BAHAMETTİN ÖZTÜRK; CUMHURİYET TARİHİNDE ESNAF VE SANATKARIN İLK DEFA BU ORANLARDA KREDİ KULLANABİLECEKLERİNİ BELİRTTİ. Son iki ay içinde Esnafa verilen kredi faiz oranlarının art arda önce % 6′ ya şimdi de Cumhuriyet tarihinde ilk defa % 4,5 seviyesine düştüğünü ifade eden Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği […]
Ekonomi - 8 Ocak 2020 14:12 A A

ESNAF KREDİ FAİZLERİNİN YÜZDE 4,5′ E DÜŞTÜĞÜNÜ MÜJDELEYEN BAHAMETTİN ÖZTÜRK; CUMHURİYET TARİHİNDE ESNAF VE SANATKARIN İLK DEFA BU ORANLARDA KREDİ KULLANABİLECEKLERİNİ BELİRTTİ.

Son iki ay içinde Esnafa verilen kredi faiz oranlarının art arda önce % 6′ ya şimdi de Cumhuriyet tarihinde ilk defa % 4,5 seviyesine düştüğünü ifade eden Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk; Faizlerdeki indirimin kendileri için de büyük sürpriz olduğunu kaydederek, kredilerin amacında kullanılması ve zamanında ödenmesi halinde, bugün ki faiz sistemi içerisinde bedava para denecek kadar aşağılarda olduğunu belirtti.
Ekonomik ve döviz kurunda ki dalgalanmalardan dolayı 2019 yılı ortalarında faizlerin % 8′ e kadar yükseldiğini belirten Öztürk; Hükümetin müdahaleleriyle önce % 6′ ya şimdi de hiç beklemediğimiz bir anda % 4,5′ e düşürüldü.
Bundan önce % 6 faiz oranı ile kredi kullanan esnaf ve sanatkarın bu indirimden yararlanamayacağını dile getiren Öztürk; % 4,5 faiz oranı yeni kredi kullanacak esnaflarımıza uygulanacaktır.
Bizim vermiş olduğumuz krediler amacında kullanılırsa zamanında ödenirse bugün ki faiz sistemi içerisinde CANSUYU olabilecek nitelikte bir para. Yeter ki esnaf arkadaşlarımız aldığı parayı amacında kullansın, zamanında ödesin. Amacında kullanılmayıp, zamanında ödemediği taktirde sıfır faizli kredi de versek bir gün onu ödemekte de sıkıntı çekecektir.
Esnafın zor bir süreçten geçmekte olduğunu, böyle bir zamanda düşük maliyetli sıcak bir paranın esnafın eline geçmesi ile birlikte zorluğun üstünden gelerek, esnafın kalkınmasında önemli bir rol üstleneceğini ifade eden Öztürk; Hiç beklemedikleri bir anda yapılan bu faiz indiriminden çok memnun olduklarını, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu oranlarda esnaf ve sanatkara kredi kullandıracaklarını belirterek, kredi faiz oranlarının düşürülmesinde emeği geçen bütün yetkililere teşekkür ediyorum

Bu haber 598 kez okundu.
Ekonomi - 14:12 A A
BENZER HABERLER