EMEKLİ ÖĞRETMENE HALK OZANI ÜNVANI
![](https://www.kirsehirmedyaturk.com/wp-content/uploads/2020/01/81929068_551368038794219_4626975118453637120_n.cropped.830x400.jpg)
KIRŞEHİR’de emekli öğretmen AYŞE TEKİN’e (65) Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘halk ozanı’ unvanı verildi.
UNESCO’nun ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’ müzik dalında tescillenen ve ‘Bozkır’ın tezenesi’ Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehir’de emekli halk eğitim öğretmeni 3 çocuk annesi Ayşe Tekin, kentin ilk kadın halk ozanı oldu. Ayşe Tekin açıklanan sonuç ile mutlu olduğunu belirterek, “UNESCO’nun ‘Yaratıcı Şehir Ağı’ müzik dalında tescillenen Kırşehir’de ilk kadın halk ozanı olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Müziğe merakım çocukluk yıllarına kadar dayanır. Yıllar geçtikten sonra besteler de yapmaya başladım. Çalarım, söylerim, 50’nin üzerinde bestelerim var, şiirler yazarım” dedi.
BENZER HABERLER
-
ÖZGÜR ÖZEL, KIZININ DİPLOMA TÖRENİNE KATILDI
-
KIRŞEHİR ESNAFLARINDAN FAHRETTİN KOCA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU
-
MUCUR’DA 15 TEMMUZ KUTLAMALARINDA ÖMER HALİS DEMİR’İN HAYATI ANLATILDI
-
ALİ ŞAHİN MUCUR’DA SU SIKINTISI OLMAYACAK
-
SELAHATTİN EKİCİOĞLU İŞTE MİLLİ TAKIM, İŞTE TARAFTAR DEDİ, BİNLERCE KİŞİYLE İZLEDİ
-
DOĞUKAN DÖNMEZ SEVENLERİNİ ÜZDÜ