Dr. Muharrem Kayış: İş Başa Düştü.. Evde Kalın!

İŞ BAŞA DÜŞTÜ…EVDE KALIN Sevgili Mucur-Kırşehir Halkı…(sayfamdaki Sosyal Medya arkadaşlarımın en az 4000 e yakını Kırşehir ve veya Mucur ‘ lu hemşerilerimizdir. O nedenle memleket belirttim. Aslında sözüm tüm Yurdum insanlarına). Toplam nüfusu 15-20bin arası olan ilçemizde ortalama 300 civarı Aktif pozitif hasta veya temaslı kişiye izlem veriyoruz. Artık en fazla gün aşırı bir tane […]
Güncel - 13 Kasım 2020 12:00 A A
İŞ BAŞA DÜŞTÜ…EVDE KALIN
Sevgili Mucur-Kırşehir Halkı…(sayfamdaki Sosyal Medya arkadaşlarımın en az 4000 e yakını Kırşehir ve veya Mucur ‘ lu hemşerilerimizdir. O nedenle memleket belirttim. Aslında sözüm tüm Yurdum insanlarına).
Toplam nüfusu 15-20bin arası olan ilçemizde ortalama 300 civarı Aktif pozitif hasta veya temaslı kişiye izlem veriyoruz. Artık en fazla gün aşırı bir tane hemşerimizi kayıp ediyoruz. Bu duruma gelineceği açıktı. Yine buradan söylediğimizde bir çok insan şeytanın bile aklına gelmeyecek cahil bilgeliği ile en iyi yaptıkları şey olan siyasal kılıfla giydirmeye çalışanlar oldu. Şimdi Ülkedeki Tüm Bilim İnsanlarımız ve yöneticilerimiz dehşetengiz günlerin bu gidişle uzak olmadığını söylüyorlar. Bari şimdi dinleyin ve uyarılarına uyun lütfen.
Gerçek yapılması gereken: En az 14 günlük toplu kapanmadır. Bunun olabilmesi mümkün görünmüyor. Gerekçe Ekonomik. Sadece ülkemiz değil, toplamda 6-7 ülke hariç 190 ülkede bunu yapabilecek ülke yok. O ülkeler de İstanbul’u geçtik Ankara kadar bile nüfusa sahip değil. Hele hele Ekonomik anlamda sorunların dillendirildiği bu şartlarda, bizim ülkemizde çok zor ve pahalı bir faturadır. Bu nedenle iş başa düştü.
İşe gitmek zorunda olanlara, eğitim için okula gitmek zorunda olanlara, sağlık sorunları için Sağlık Kuruluşlarına gitmek zorunda olanlara sözüm olamaz. Sadece tedbirler konusunda önerim olur.
Bu kategorinin dışında kalanlar Lütfen evinizden çıkmayın.
Pazaryerlerine mümkün olduğu kadar gitmeyin, gitseniz bile tedbirlere uyarak gidin ve çok kısa süre kalın. Bireysel aracınız yoksa ve gideceğiniz yerlere ya kurallara uygun taşımacılık yapan Toplu Taşıma araçlarını kullanın. Gideceğiniz yer yürüme mesafesinde ise Yine maske takılı olarak yürüyün. Eş dost, akraba ,hasta, taziye, düğün nişan gibi toplanma durumlarını sıfıra yaklaştırın. Dışarda kuşku ettiğiniz bir durum veya yakın zamanda maskesiz birisi ile yan yana geldiyseniz ve bu kişilerle ilgili hastalık haberini duymadan bile biraz evdekiler dahil mesafe ve maskeye daha yakın durun.
Aşı haberleri sizi gevşetmesin .Aşı başlasa bile neredeyse önümüzdeki yılın yarıdan fazlası şimdikinden daha güvenli olmayacak. Tek silahımız ve sığınağımız halen :Maske-Mesafe-Hijyendir. Devletimiz güçlüdür, yanımızdadır evet ama bizim duruşumuz dikkatli ve uyumlu olmazsa Devletin gücü de yetmez ve kalmaz… İş başa düştü.
(DR MUHARREM KAYIŞ)
Bu haber 877 kez okundu.
Güncel - 12:00 A A
BENZER HABERLER