Diyarbakır’daki Hain Saldırı Ne Anlama Geliyor?

Diyarbakır’daki Hain Saldırı Ne Anlama Geliyor? Terör örgütü PKK, başarılı operasyonlarla bitme noktasına gelirken Diyarbakır’da küstahça saldırı düzenledi. PKK’nın saldırısında odun toplamaya çıkan 5 köylü şehit oldu, 21 çocuk yetim kaldı. Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar konuya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı Terör örgütü PKK, TSK’nın başarılı operasyonları ile yurt içi ve yurt dışında sindirildi, […]
Güncel - 9 Nisan 2020 18:02 A A

Diyarbakır’daki Hain Saldırı Ne Anlama Geliyor?

Terör örgütü PKK, başarılı operasyonlarla bitme noktasına gelirken Diyarbakır’da küstahça saldırı düzenledi. PKK’nın saldırısında odun toplamaya çıkan 5 köylü şehit oldu, 21 çocuk yetim kaldı. Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar konuya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı

Terör örgütü PKK, TSK’nın başarılı operasyonları ile yurt içi ve yurt dışında sindirildi, Barış Pınarı Harekatı (BPH) bölgesinde Tel Abyad ve Resulayn’ın çok uzaklarına ötelendi. Zor günler geçiren terör örgütü yine sivilleri hedef aldı. Yurt içinde çok uzun süredir saldırı düzenleyemeyen PKK’nın saldırısında 5 köylü şehit oldu. İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile jet operasyon başladı. BAU Öğretim Görevlisi, Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, kalleş saldırı ile ilgili sabah.com.tr’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Etki göstermeye çalışıyorlar

TSK ve diğer güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonları ile örgütün sindirildiğine dikkat çeken Abdullah Ağar, “Terör örgütü gerek kendisi, gerek vekil örgütler, gerekse para ile satın aldığı-ilişki geliştirdiği terörist ve radikalller üzerinden etki göstermeye çalışıyor. Bunu sık sık Tel Rıfat’tan Afrin’de, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, zaman zaman Fırat Kalkanı bölgesinde ve Pençe Harekatı alanlarında görüyoruz. Örgüt bu girişimlerini şimdi de EYP ile sınır içinde denemeye çalıştı. EYP’li saldırı ile etki yaratma peşindeler” dedi.

 

“Zaafiyet peşindeler”

Terör örgütünün baharın girmesiyle birlikte yoklama yaptığını vurgulayan Ağar, “Biz buna askerlikte Cebri Arayış-Cebri Keşif ya da fırsat arayışı, yoklama çekmek deriz. Yokluyorlar, bir boşluk, zaafiyet var mı diye arıyorlar. Zaafiyet peşindeler. TSK’nın, Mehmetçik’in, diğer güvenlik güçlerimizin güçlü kalması ve hassasiyet üretmemesi gerekiyor. Sızma ve eylem alanları bulmaya çalışarak yurt içi ve dışında etki üretmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

“Varlık iddiasını sürdürmeye çalışıyor”

Ağar, “Varlık ve güç iddiası peşinde koşuyorlar. Topluma mesaj vermeye çalışıyorlar. Ben hala ‘Varım’ demenin derdindeler. Bunu yapmazsa sivil toplum üzerindeki etkilerini daha da yitirecekler. Sadece örgüt değil. Türevleri, diğer erkleri, siyasi uzantıları da etkilerini kaybediyorlar. Bağlantıları ve ilişkileri zayıflıyor” dedi.

 

“Salgın güncesini menfaatleri doğrultusunda kullanmaya çalışıyorlar”

Terör örgütünün dünyayı kasıp kavuran koronavirüsü bir fırsat olarak gördüğünü söyleyen Abdullah Ağar şu tespitlerde bulundu:

 

Salgın güncesi var. Örgüt salgın güncesini kendi lehine kullanmak istiyor. Bunu fırsata çevirmek istiyor. Bakın geçtiğimiz günlerde Batman Cezaevinde sözde bir isyan girişimi oldu. Devlet yetkililerimiz uyuşturucu suçluları üzerinden bir girişim olduğunu ifade etti. Ancak hemen terör örgütü YPG/PKK bu durumu istismar etti. Buradan kendi lehlerine bir durum devşirmeye çalıştılar.

 

HDP’nin TBMM’deki infaz yasası protestosuna da değinen Ağar, “Sadece HDP değil, yurt dışı basında da terörist isimleri ve fotoğrafları yayınlanarak bunlar neden kapsam dışı diye haberler yapılıyor? Teröristlerin serbest kalması yönünde haberler ve tavırlar sergiliyorlar” dedi.

 

Ağar, sivillerin doğrudan hedef alındığını ve hedef gözeterek patlamanın gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: sabah.com.tr

Bu haber 506 kez okundu.
Güncel - 18:02 A A
BENZER HABERLER