Dikkat Sağanak ve Fırtına Geliyor!

Yurdun genelinde yağışlı hava etkili olurken İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin genelinde ise kuvvetli poyraz ve fırtınanın gün boyu etkili olması bekleniyor. Dikkat sağanak ve fırtına geliyor! Meteoroloji saat verip uyardı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu 1 Nisan raporunu yayınladı. Yapılan son tahminlere göre yurdun genelinde gün içerisinde yağışın etkili olması bekleniyor. Bununla birlikte […]
Güncel - 2 Nisan 2020 11:10 A A

Yurdun genelinde yağışlı hava etkili olurken İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin genelinde ise kuvvetli poyraz ve fırtınanın gün boyu etkili olması bekleniyor.
Dikkat sağanak ve fırtına geliyor! Meteoroloji saat verip uyardı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu 1 Nisan raporunu yayınladı. Yapılan son tahminlere göre yurdun genelinde gün içerisinde yağışın etkili olması bekleniyor. Bununla birlikte İstanbul ve Marmara Bölgesi’nin genelinde gün içerisinde yağmurun etkili olması bekleniyor.

Dikkat sağanak ve fırtına geliyor! Meteoroloji saat verip uyardı
Yer yer gök gürültülü ve sağanak yağışlı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, tüm yurdun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli rüzgar

Rüzgarın, Marmara’nın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı 3 ila 5 derece azalacak

Hava sıcaklıklarının ise kuzey ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Fırtına ve yağmur

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Şırnak, Siirt, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari illerimizde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Sel ve su baskını riskine dikkat

Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım ve küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar ve fırtına

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın ise genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Bu haber 560 kez okundu.
Güncel - 11:10 A A
BENZER HABERLER