Çiçekdağı – Yerköy Arası Yeşil Yol Projesi Başladı

ÇİÇEKDAĞI-YERKÖY ARASI YEŞİL YOL PROJESİ (YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU PROJESİ) BAŞLADI Çiçekdağı-Yerköy arası yeşil yol projesi (yürüyüş yolu, bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma ve peyzaj projesi) için 1. etap çalışmalarına başlandı. Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, Çiçekdağımız ile Yerköy sınırımız arasındaki 5 km’lik yolun karşılıklı iki tarafına da yapacağımız Yeşil Yol projemize( bisiklet ve yürüyüş […]
Çiçekdağı - 22 Haziran 2020 13:50 A A

ÇİÇEKDAĞI-YERKÖY ARASI YEŞİL YOL PROJESİ (YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU PROJESİ) BAŞLADI

Çiçekdağı-Yerköy arası yeşil yol projesi (yürüyüş yolu, bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma ve peyzaj projesi) için 1. etap çalışmalarına başlandı.

Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, Çiçekdağımız ile Yerköy sınırımız arasındaki 5 km’lik yolun karşılıklı iki tarafına da yapacağımız Yeşil Yol projemize( bisiklet ve yürüyüş yolu, ağaçlandırma, aydınlatma, peyzaj vs.) çalışmalarımızın 1.etap olan yürüyüş yolu, kaldırım çalışmalarına bugün itibariyle Bismillah deyip başladık. Rabbim utandırmasın, Çiçekdağımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

1. Etap istinat duvarları ve tretuar yapım işi 4 milyonluk bütçe ile ihaleye çıkıldı. İlçe Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, “Çiçekdağı ve Yerköy yolu üzerine yapılacak olan 5 kilometre mesafedeki yürüyüş yolu, bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma projemizle birlikte vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesinin önünü açıyoruz. İnşa edeceğimiz yürüyüş ve bisiklet yolu ile vatandaşlarımızın özellikle yaz dönemlerinde aileleriyle birlikte yürüyüş ve spor yapmalarının yanında görünümüyle de çevremize renk katacak” dedi.

Bu haber 708 kez okundu.
Çiçekdağı - 13:50 A A
BENZER HABERLER