Ankara- Sivas YHT Hattı’nda Test Seferlerine Başlandı

KIRŞEHİR’DE TREN HİZMETİNİN GELMESİ ŞEHİR EFSANESİNE DÖNERKEN KOMŞU İLLERİMİZ YOZGAT VE KIRIKKALE ’ DE İLK DENEME SÜRÜŞÜ GERÇEKLEŞTİ. BU YIL İÇERİSİNDE SEFERLER BAŞLAYACAK. Kırşehir’ e tren projesinin hayata geçirilmesi konusu seçim süreçlerinde siyasiler tarafından sıkça gündeme getiriliyor. Ancak verilen sözün üzerinden birçok seçim geçmesine, yıllar geçmesine rağmen özellikle ‘’ Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Hızlı Tren Projesi ‘’ nin […]
Güncel - 6 Mayıs 2020 17:50 A A

KIRŞEHİR’DE TREN HİZMETİNİN GELMESİ ŞEHİR EFSANESİNE DÖNERKEN KOMŞU İLLERİMİZ YOZGAT VE KIRIKKALE ’ DE İLK DENEME SÜRÜŞÜ GERÇEKLEŞTİ. BU YIL İÇERİSİNDE SEFERLER BAŞLAYACAK.

Kırşehir’ e tren projesinin hayata geçirilmesi konusu seçim süreçlerinde siyasiler tarafından sıkça gündeme getiriliyor. Ancak verilen sözün üzerinden birçok seçim geçmesine, yıllar geçmesine rağmen özellikle ‘’ Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Hızlı Tren Projesi ‘’ nin hayata geçmesi konusunda somut bir çalışma ortaya konulmuyor. Seçim aralarında proje çalışmaları, etüt çalışmaları devam ediyor gibi soyut açıklamalar Kırşehirli vatandaşları tatmin etmediği gibi projenin artık seçim kampanyasından öteye geçmeyeceğini düşündürüyor.

KOMŞU İLLERİMİZDE DENEME SÜRÜŞÜ

Kırşehir’ de gözle görülür bir gelişme kaydedilemeyen tren hizmeti çalışmalarında Ankara- Sivas YHT hattı projesinde yer alan komşu illerimiz Yozgat ve Kırıkkale’de test seferlerine başlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan mart ayında gerçekleştirilen ilk test sürüşüne bizzat katılarak, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi, Ankara ile Sivas arasında 12 saat olan seyahat süresini 2 saate indiriyor. Hat üzerinde bulunan illerimizde de vatandaşlarımız daha ucuz, daha konforlu ve zamandan fazlasıyla tasarruf edecekleri bir hizmete kavuşacaklar diyen Bakan Turhan, bunun için gece gündüz çalıştıklarını ve projeyi kısa bir süre sonra hayata geçirerek vatandaşın hizmetine sunacaklarının müjdesini verdi.

ANKARA – SİVAS HIZLI TREN GÜZERGAHI VE DURAKLARI

Ankara’dan yola çıkan Sivas YHT Hızlı treni ilk olarak birinci durağı olan Kırıkkale’ye uğrayacak. Ardından Yerköy, Yozgat, Sorgun, Doğankent, Yıldızeli ve Kalın duraklarına uğrayıp Sivas’a ulaşacak.

Ayrıca 2015 yılında başlatılan Samsun-Sivas Kalın demiryolu hattının modernizasyon projesi ticari deneme seferlerine 4 mayıs itibari ile başlandı.

Bu haber 562 kez okundu.
Güncel - 17:50 A A
BENZER HABERLER