AMASRA’DA 41 CAN KAYBIMIZ VAR

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BARTINDA. MADEN ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKMAK BU DEVLETİN VE ONUN EN YÜKSEK TEMSİLCİSİ OLARAK BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR. ÖNCELİKLE AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN MEKANLARI CENNET OLSUN YARALI KARDEŞLERİMİZE ALLAH’TAN AÇIL ŞİFALAR DİLİYORUM. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maden faciasının yaşandığı Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi’ne ait maden ocağında incelemelerde bulundu. […]
Güncel - 17 Ekim 2022 13:25 A A
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BARTINDA.
MADEN ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKMAK BU DEVLETİN VE ONUN EN YÜKSEK TEMSİLCİSİ OLARAK BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR.
ÖNCELİKLE AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN MEKANLARI CENNET OLSUN YARALI KARDEŞLERİMİZE ALLAH’TAN AÇIL ŞİFALAR DİLİYORUM.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maden faciasının yaşandığı Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi’ne ait maden ocağında incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, patlamanın yaşandığı Amasra’daki Maden ocağında son işçiye de ulaşıldığını ve hayatını kaybedenlerin sayısının 41’e yükseldiğini bildirdi. Patlamanın nasıl yaşandığı, varsa sorumlularının kimler olduğu yürütülecek idari ve adli soruşturmayla ortaya çıkacağını söyledi.
Devlet olarak yapmamız gereken yardımı, desteği hemen Kabine Toplantımızda belirleyip onun da adımının atılacağını ifade etti. Erdoğan açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Elim kazada kaybettiğimiz işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Görüldüğü gibi buradan ambulanslarla uçak ambulansa alıp bir kısmını buradan Bartın’a götürürken bir diğer kısmını da İstanbul’a nakledip İstanbul’da Çam Sakura Şehir Hastanemizde tedavilerini yürüttük, halen yürütmeye devam ediyoruz.
“Devlet olarak yapmamız gereken desteği de hemen Kabine toplantımızda belirleyip adımını atacağız”
Maden şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak bu devletin ve onun en yüksek temsilcisi olarak bizim boynumuzun borcudur. Özellikle ilk etapta bir karar daha aldık, o da 500+500 olmak üzere devlet ve ilgili bakanlığımız, bunun yanında sendikamız 200, bunun yanında bir diğer bakanlığımız Çalışma bakanlığımız 100, Aile bakanlığımız da 50 bin olmak üzere ilk etapta hemen ailelere bu desteğimizi inşallah vermiş olacağız. Ayrıca tabi devlet olarak yapmamız gereken desteği de hemen Kabine toplantımızda belirleyip onun da adımını atacağız.”
Bu haber 164 kez okundu.
Güncel - 13:25 A A
BENZER HABERLER