Ahi Esnafı Dua İle İş Yerlerini Açtı

KIRŞEHİR AHİ ESNAFI DUA İLE İŞYERLERİNİ AÇTI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN GENELGE İLE KOVİD-19 SALGINI SONRASI NORMALE DÖNÜŞ KIRŞEHİR’DE DE AHİ DUASI İLE BAŞLATILDI. 1 Haziran 2020 Pazartesi günü Ahi Evran Külliyesi Ahi Camisi önünde yapılan programa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Ticaret İl Müdürü […]
Güncel - 2 Haziran 2020 23:53 A A

KIRŞEHİR AHİ ESNAFI DUA İLE İŞYERLERİNİ AÇTI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN GENELGE İLE KOVİD-19 SALGINI SONRASI NORMALE DÖNÜŞ KIRŞEHİR’DE DE AHİ DUASI İLE BAŞLATILDI.

1 Haziran 2020 Pazartesi günü Ahi Evran Külliyesi Ahi Camisi önünde yapılan programa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ve çok sayıda esnaf ve sanatkar katıldı.
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün yazısında belirtildiği üzere; gelinen aşamada virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü normalleşme sürecine geçilmiş, Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda getirilen yasaklama/kısıtlamaların bazılarının kaldırılması hususları değerlendirilmiş ve bu kapsamda bazı kararlar alınmıştı.
Bu alınan kararlar doğrultusunda 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca; daha önce kapatılan işyerleri gerekli tedbirler alınarak,01.06.2020 tarihinde tekrar açılmaya başlamıştı.
Ahi Evran Külliyesi, Ahi Camisi önünde, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nce organize edilen Ahi Duası etkinliğine, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ve çok sayıda esnaf ve sanatkar katıldı.
Esnaf Odaları Birliği Yönetim Kurulu, Kırşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret İl Müdürlüğünün de katılım sağladığı Dua Ahi Evran Külliyesi’nde yapıldı. Öğle Namazı sonrasında yapılan Duada esnafa bol kazanç dinlendi. Öte yandan lokanta, restoran ve kahvehanelerin açılması ile ilgili Kırşehirli kahvehane işletmecileri, oyun oynamadan kahvehaneyi açmanın işletme mantığına aykırı olduğunu söyleyerek İçişleri Bakanlığından oyun oynatabilme talebinde bulundu.

AHİ DUASI
İlim bulduk bilgilendik, halka hizmet etmeye geldik. Layıkıyla hizmet için her zaanata önem verdik, halka hizmet hakka hizmet bunu elbet bizde gördük, çalışmak ibadettir dedik hep çalıştık hep didindik. Yaradana hamdolsun ki, bunca zaman geldi geçti hayır duayla anıldık. Yarenlere Ahilere, gönül dostu erenlere, bizi bilsin bilmesin selam olsun cümlesine.
Gelmiş geçmiş ustaların, pirlerin, velilerin , şehitlerin ve daha da ötede resullahın huzurunda bulunmanın heyecanı nasip olsun gönlünüze, cenabı hakkın sizlere bahşettiği bu rızık kapısında, rızkınız açık, kazancınız bol, bereketli ve helal olsun.
Sizin ve bakmakta olduğunuz ailenizin sofrasına haram girmesin, bu çarşıda ve bütün ticarethanelerde dürüstlük hakim olsun.
Ey esnaf kardeşim; hakka hukuka uy, hak ölçüsüne riayet et. Hak için hakkı söyle, hakkı söylemekten korkma. Fakirle dostluktan, oturup kalkmaktan kaçınma, zengine zengin olduğu için değil, insan olduğu için itibar et. Gafil olup dünyanın faniliğini unutma. Yapılan iyilik ve hayırda hakkın hoşnutluğundan başka bir şey düşünme, çoğa şükret, aza kanaat et, amma en önemlisi kul hakkına riayet et.
Cenabı hak bu çarşı esnafını ve yaptığı ticareti, ailesine, tebasına, devletimize, milletimize, vatanımıza hayırlı kılsın. Hepinizin rızkı açık, kazancı bol, bereketli, helal ve başarısı daim olsun. ALLAH hepinizi muvaffak eylesin.

Bu haber 736 kez okundu.
Güncel - 23:53 A A
BENZER HABERLER