AVRUPA’YA GİTMEK İSTEYEN MÜLTECİLERE ÜCRETSİZ OTOBÜS

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN, AVRUPA’YA GİTMEK İSTEYEN MÜLTECİLER İÇİN EDIRNE’YE ÜCRETSİZ OTOBÜS KALDIRILACAĞINI DUYURDU. Geçtiğimiz gün rejim güçleri tarafından düzenlenen hava harekatı sonucunda 33 askerimiz şehit düştü. Yaşanan olaylardan sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından Avrupa’ya giden sınır kapılarının mülteciler için açıldığı duyuruldu. Sınır kapılarının açılmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mültecilerin sınır ili olan Edirne’ye […]
Güncel - 29 Şubat 2020 10:34 A A

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN, AVRUPA’YA GİTMEK İSTEYEN MÜLTECİLER İÇİN EDIRNE’YE ÜCRETSİZ OTOBÜS KALDIRILACAĞINI DUYURDU.

Geçtiğimiz gün rejim güçleri tarafından düzenlenen hava harekatı sonucunda 33 askerimiz şehit düştü. Yaşanan olaylardan sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından Avrupa’ya giden sınır kapılarının mülteciler için açıldığı duyuruldu.

Sınır kapılarının açılmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mültecilerin sınır ili olan Edirne’ye ücretsiz gidebilmeleri için otobüs kaldıracağını duyurdu. Başkan Özcan yaptığı açıklamada, “Dün gece Suriye’de muhtemelen rejim güçleri tarafından kahraman Türk askerimize yönelik hava saldırısı gerçekleştirildi. Ben şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımızın da şifa bulmasını temenni ediyorum. Bu hain saldırıdan sonra hükümetimiz, mülteciler için sınır kapılarının açıldığını duyurdu.

Bu haber 758 kez okundu.
Güncel - 10:34 A A
BENZER HABERLER